Кам’янчанам розповіли, як рятуватися від спеки

Аномальна спека негативно впливає на здоров’я людини, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. Особливо це стосується людей похилого віку, людей з хронічними серцево-судинними захворюваннями, з надмірною вагою, тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування.

Про те, як не стати жертвою сонячного удару, і як захиститися від спеки, розповіли фахівці кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

У спекотні дні слід побоюватися таких впливів на організм, як тепловий і сонячний удар. Щоб не потрапити у неприємну ситуацію, необхідно бути особливо обережними, стежити за своїм здоров’ям і дотримуватися певних правил поведінки:

• не виходьте без зайвої потреби на вулицю. Уникайте перебування під прямим сонячним промінням з 11:00 до 17:00;

• обмежте перебування в задушливих приміщеннях, зведіть до мінімуму перебування в громадському транспорті. Спека й задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення й непритомність;

• якщо лишаєтеся вдома – блокуйте сонячним променям доступ до приміщення, зашторюйте вікна, бажано шторами зі спеціальної щільної тканини;

• обирайте одяг з легких та натуральних тканин, не одягайте тісну та синтетичну одежу, носіть головні убори;

• завжди носіть з собою пляшечку води і часто пийте, щоб поновлювати запас води в організмі упродовж дня збалансовано.

• відмовтесь від сильно газованих та солодких напоїв – вони негативно впливають на функціонування нирок та печінки. Пам’ятайте, що пиво спрагу не втамовує;

• виключіть з раціону м’ясо, їжте більше овочів і фруктів. у спекотні періоди обмежте звичайну фізичну активність. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у 5 разів, що може призвести до зневоднення організму;

• не користуйтесь в спеку косметикою, особливо пудрою й тональними кремами. По-перше, вони ускладнюють шкірі дихання, по-друге, як наслідок, людина сильніше пітніє, і ефект від макіяжу виявляється прямо протилежним бажаному;

• якщо в приміщенні встановлено кондиціонер, пам’ятайте, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Тому не можна програмувати кондиціонер на температуру нижче ніж 18 градусів.

• якщо Ви вживаєте будь-які лікарські препарати — обов’язково порадьтесь зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.

Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно купатися в водоймищах або міських фонтанах. Однак гуляти біля води, частіше ополіскувати руки й обличчя чи прикладати до тіла вологий рушник— це необхідний мінімум у таку погоду.

Бережіться респіраторних захворювань. Влітку вони не рідкість. Різкі температурні перепади: спека на вулиці та охолодження біля кондиціонера – найпростіша схема для майбутнього захворювання. Великий перепад температури стрімко знижує імунітет. Не купайтесь у надто холодних водоймах і не приймайте крижаний душ.

В спеку організм людини переносить неймовірне навантаження: порушується водний та соляний баланс в організмі, що призводить до погіршення харчування м’язових клітин і зниження працездатності організму (втома, пришвидшене серцебиття, в’ялість). Щоб зберігати свою працездатність, необхідно споживати достатню кількість води — мінімум 1,5 літра. Пити просто воду в спекотні дні недостатньо, краще вживати мінеральну воду з вмістом калію, кальцію і магнію. Адже небезпека аномальної спеки не тільки в зневодненні організму, але також і в втрати солей, які виводитимуться разом з потом. Ці солі необхідні організму і їх треба заповнювати. Не пийте крижану воду, так як вона може спровокувати запалення горла – фарингіт.

Спека — дуже вдалий час, щоб кинути палити і пити спиртні напої. Адже вживати алкогольні напої в спеку категорично забороняється, а куріння в таку погоду особливо небезпечно для здоров’я як самого курця так і для оточуючих.

Пам’ятайте про ризик виникнення харчових отруєнь — відмовтесь від звички готувати їжу про запас. Категорично не можна купувати їжу на лотках, не обладнаних холодильниками.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *