Кам’янчанам на замітку: дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям з хронічними

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби всім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років із хворобами, що підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.

Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТЕІ) №16-06/2022 було затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України №1249 від 19 липня 2022 року.

Для другої бустерної дози рекомендується застосовувати мРНК-вакцину (нині в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом не менше 4 місяців після першої бустерної дози для таких груп населення:

— люди старше 60 років,
— люди, які проживають в установах з догляду за людьми похилого віку,
— люди з інвалідністю,
— люди з імуносупресією,
— люди віком 18-59 років з медичними станами, що підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів можна знайти у рішенні НТГЕІ № 16-06/2022),
— люди віком 18-59 років з численними хронічними захворюваннями, що підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.

Дослідження щодо застосування додаткових бустерних доз вакцин проти COVID-19 показали, що додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком від 60 років та людей з імунодефіцитом.

У той же час попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому здоровим людям віком до 60 років; вагітним без супутніх захворювань, що збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19; групам професійного ризику, наприклад, медичні працівники, поки не рекомендується отримувати бустерну дозу щеплення.

Нагадаємо, що з січня цього року в Україні всі люди віком від 18 років можуть отримати одне бустерне щеплення, якщо від часу отримання первинного курсу вакцинації минуло не менше 6 місяців. Люди, які внаслідок тяжких захворювань мають імуносупресію, крім першої та другої бустерної дози, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28-90 днів після завершення первинного курсу вакцинації.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *