До уваги водіїв Кам’янського: про зниження цін на пальне доведеться забути

Ціна пального 22 липня трохи зросла на АЗС. Експерт прогнозує, що новий курс НБУ не вплине на ціну пального, і вона залишиться у цьому ж ціновому діапазоні. Скільки коштує бензин, дизель та автогаз на АЗС, розповідає видання https://24tv.ua/.
Середня ціна пального на АЗС 22 липня:
• Бензин А-95 – 50,55 50,52 гривні за літр (+3 копійки проти 21 липня).
• Бензин А-92 – 49,45 гривні за літр (без змін).
• Дизельне пальне – 55,16 гривні за літр (-11 копійок).
• Автогаз – 30,91 гривні за літр (+55 копійок).
Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн зазначив, що роздрібні ціни підняли деякі невеликі та регіональні мережі. Національні – без змін. «Підняття курсу запустило механізм зменшення прибутку та його перерозподілу між сегментами нафтопродуктозабезпечення», — пояснив він у повідомленні у фейсбуці.
Відсутність цінової межі дозволила швидко наповнити ринок за рахунок гарної матеріальної мотивації (прибутку). Наразі розпочався зворотний процес, коли всім доведеться скорочувати маржу, а найбільш неефективним, у більшості випадків випадковим та непрофільним постачальникам – залишити цей ринок, вважає він.
Експерт пояснив, що після підвищення офіційного курсу до 36,57 гривні здешевлення цін на паливо не буде. Зазначимо, що курс долара зріс до 40 гривень.
Тому він вважає, що українцям слід забути про очікуване зниження цін на пальне, оскільки валютне коригування з’їсть надмаржу трейдерів. Водночас Куюн прогнозує, що підвищення цін найближчим часом теж не буде і пальне триматиметься у існуючому ціновому діапазоні.
Ціни на заправках можуть утриматися без підвищення. Цьому також сприятиме і зниження світових цін на нафту та нафтопродукти, що спостерігається у липні, написав у фейсбуці експерт.
Сергій Куюн вважає, що найближчими тижнями діапазон цін буде орієнтовно таким:
• дизельне паливо – 56 – 58 гривень за літр,
• бензин – 51 – 53 гривні за літр,
• автогаз – у середньому 30 гривень за літр.

Вам будет интересно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *