Мости у Дніпрі та Кам’янському під загрозою?

Україні слід захистити свою інфраструктуру від російських ракетних ударів, для цього потрібно розгорнути багатошарову та комплексну систему ППО.

ЗСУ потрібні системи середньої та далекої дальності для збитня крилатих та балістичних ракет, які незабаром можуть полетіти на порти та мости. Таку думку висловив заступник директора Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

За його словами, постачання німецької системи IRIS-T SLM знову затримується, прийти на допомогу можуть норвезькі ЗРК NASAMS. Експерт прогнозує, що необхідність захисту неба від ракет гостро стане після взяття росіян у котел під Херсоном та вдалих ударів ЗСУ по об’єктах інфраструктури на захоплених територіях.

“Тоді Росія своїми крилатими ракетами може вдатися до ударів по наших мостах через Дніпро. Тому потрібно негайно вирішувати питання щодо ППО. У ситуації, коли німецькі IRIS-T SLM знову затримуються, треба отримувати NASAMS і більше. Зараз це було б ідеально. Вони мобільні, дуже компактні, їх можна розміщувати наприклад у районах, де знаходяться інфраструктурні об’єкти. Мостів через Дніпро, які виконують важливі функції, насправді не так багато. І одеські порти зараз будуть під особливою увагою.Там теж потрібно розміщувати посилену ППО, розширювати, тому що Росія має кілька тисяч ракет (старих, нових – не важливо), і вони ними можуть завдавати ударів”, – пояснив експерт. Нагадаємо, у нашому регіоні мости через річку Дніпро є у містах Кам’янське та Дніпро. Крім того, мостом є і гребля Середньодніпровської (колишньої Дніпродзержинської) ГЕС у Кам’янському.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *