Голова екокомісії Кам’янського: «Якщо світ обмежиться стурбованістю – отримає Хіросіму в Європі»

Загострення ситуації на окупованій Запорізькій АЕС може призвести до непоправної катастрофи світового масштабу. Про це заявив очільник екологічної комісії м. Кам’янське (Дніпропетровська обл.) Олександр Лукашов.

Після серії обстрілів найбільшої в Європі атомної електростанції, що відбулись 5-6 серпня, один з енергоблоків зупинили. Обстріли призвели до пошкодження киснево-водневої станції та допоміжного корпусу ЗАЕС. Також пошкоджені три датчики радіаційного контролю навколо з майданчиком сухого сховища відпрацьованого ядерного палива

За повідомленням прес-служби ДП «НАЕК «Енергоатом», станом на ранок 8 серпня станція працює із ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Існує загроза витоку водню, розпилення радіоактивних частин та пожежі. Очільник екологічної комісії Кам’янського Олександр Лукашов нагадав: українці на генетичному рівні пам’ятають про наслідки чорнобильської катастрофи у 1986 році.

 «Українці на генетичному рівні пам’ятають та розуміють слово «Чорнобиль» без зайвих пояснень.  Про якісь розуміння з боку терористів, які обстрілюють найбільшу АЕС Європи, годі й говорити», — зазначив він.

Голова ООН Антоніу Гутерріш закликав допустити на станцію інспекторів МАГАТЕ. За словами Олександра Лукашова, світова спільнота та профільні організації мають якомога швидше продемонструвати реальні дії для запобігання катастрофи.

«Якщо все обмежиться «глибокою стурбованістю» — в центрі Європі з’явиться своя Хіросіма», — зазначив він.

Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм дій на випадок ядерної катастрофи. Зокрема експерти МОЗ рекомендують:

  1. Перебувати в укритті. Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяти їм гуляти на вулиці.
  2. Слідкувати за офіційними джерелами інформації. Це можуть бути повідомлення від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади.
  3. Знезаразити себе. Зніміть верхній шар одягу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.
  4. Помитись, якщо є така можливість. Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани.
  5. Одягнути чистий одяг. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.
  6. Безпека харчових продуктів Допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. За аналогією із водою, харчові продуктиє безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери.

Йодид калію слід приймати лише після вказівки від органів влади чи ДСНС.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *