Кам’янчанам на замітку: у жовтні стартує програма доступної іпотеки

Програма доступної іпотеки під 3% річних почне працювати з жовтня 2022 року. Вона стане доступною для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогів та науковців. На наступному етапі – з початку 2023 року – вона стане масовою і отримати дешевий іпотечний кредит (під 7% річних) зможуть усі українці, які потребують покращення житлових умов та відповідають вимогам програми. Про це повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Вже з жовтня ми запускаємо перший етап програми «Доступна іпотека», яку ініціював Президент Володимир Зеленський ще до війни. Сьогодні ця ініціатива – більш ніж актуальна. Адже тисячі людей втратили своє житло через збройну агресію Росії, хтось був змушений виїхати за кордон. Розраховуємо, що до кінця року військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці отримають близько 2 тисяч квартир на умовах доступної іпотеки. А у другому етапі програми зможуть взяти участь українці, які потребують покращення житлових умов та відповідають вимогам програми», – наголосила Свириденко.

Хто зможе отримати «Доступну іпотеку»?

З жовтня 2022 року скористатися програмою зможуть військовослужбовці, правоохоронці, медики, вчителі та науковці.
На другому етапі – решта українців віком від 18 до 70 років (вікові кордони обумовлені тим, що людина має підходити за банківськими критеріями можливості погашення кредиту), якщо відповідають певним умовам.

Умови програми “Доступна іпотека”

Базова умова для доступної іпотеки: 52,5 квадратних метри на одну особу + 21 “квадрат” на кожного члена сім’ї. Тобто сім’я із трьох осіб може розраховувати на отримання іпотеки для покупки квартири до 94,5 кв.
Процентні ставки:
– 3% (для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців)
– 7% (для інших).
Термін кредитування – до 20 років.
Початковий внесок – 20% від вартості житла.
Учасники програми не повинні брати участь у інших державних програмах. Наприклад, якщо ви погашаєте кредит, що діє, за програмою молодіжного житлового фонду, то скористатися доступною іпотекою не зможете.
Процентна ставка залишається фіксованою протягом усього терміну кредиту.

Як можна взяти участь у програмі?

Алгоритм участі у іпотечній програмі максимально спрощений. Людині не потрібно буде йти до банку для подання заявки. Пройти через усі процедури можна через Дію.
Завдяки Діє процес прийняття рішення банками-учасниками програми за заявками на іпотеку буде частково автоматизовано. Банки самостійно приймають рішення на основі отриманих із реєстрів даних.

Про гроші

Як розповідають автори цієї програми, за грошима слід орієнтуватися на середню вартість житла в регіонах, коли оброблятимуться заявки на іпотеку.
Якщо ви хочете купити щось дорожче або більше за площею, доведеться доплатити за це самостійно.
Наприклад, ви живете одна, за розрахунками можете претендувати на іпотеку житла 52,5 квадрата, але хочете квартиру 70 метрів. Це перевищення 17,5 “квадратів” необхідно буде сплатити окремо.
Автори програми запевняють: «Доступна іпотека» точно не допомагатиме людям, які бажають купити пентхаус у центрі міста. Програма не розповсюджується на елітне житло.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *