Значний вплив на епізоотичний процес має не вирішена проблема безпритульних собак і котів, які, як правило, концентруються у найбільш багатих легкодоступним кормом місцях населених пунктів, а також на їх околицях, де відбувається спілкування з дикими тваринами. Так, наприклад, лисиці стали цілком звичайним явищем у приміських пунктах та на території міста. Домашні тварини, контактуючи із бродячими, або дикими тваринами, інфікуються вірусом сказу та несуть загрозу для своїх хазяїв та інших людей. Так, у 2021 році на території міста було зареєстроване одне вогнище сказу тварини (домашньої собаки).
Сказ (синонім водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з групи вірусних зоонозів, розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується смертельним результатом.
Основним і сталим джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.
Зараження людини настає внаслідок укусу хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною. Особливо небезпечні укуси в голову, лице, кисті рук.
Якщо вас укусила або ослинила тварина – за можливістю якнайшвидше зверніться в найближчу медичну установу за допомогою. Якщо тварина ваша або господар її вам відомий, необхідно терміново доставити тварину до ветеринарної лікарні для спостереження протягом 10 днів. Сказ людини можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного антирабічного лікування.
Антирабічну допомогу у місті надають:
КНП КМР «Центр первинної медико – санітарної допомоги № 3» – первинна хірургічна обробка рани, амбулаторне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини), надається антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню;
КНП КМР «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» – надання першої невідкладної медичної допомоги, первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дорослому населенню;
КНП КМР «Міська лікарня № 7» – первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дитячому населенню у дитячому хірургічному відділенні.
Звертаємо увагу, що антирабічне лікування проводяться безкоштовно!
Завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень,
лікар-епідеміолог Олена ЛИТВИНЕНКО
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…