Як дізнатися, чи не розбавлене молоко: способи перевірки в домашніх умовах

Щоб визначити якість купленого молока і з’ясувати, чи не було воно розбавлене водою, є кілька простих способів. Зробити це можна в домашніх умовах за допомогою простих засобів, які зазвичай є під рукою.

Простими лайфхаками поділилися експерти на сайті gelato.in.ua.

  • Спосіб зі спиртом

Для такого контролю якості зовсім не обов’язково використовувати цілий пакет або пляшку молока — можна відлити в ємність невелику кількість, близько 50 грамів.

У нього додаємо спирт за такими пропорціями: 2 частини спирту на 1 частину молока. Після цього потрібно закрити суміш в банку і ретельно заважати протягом 1 хвилини.

Потім — різко виливаємо на тарілку і спостерігаємо: якщо молоко якісне, протягом декількох секунд повинні створюватися молочні згурдки. Чим більше молоко розбавлене водою, тим довше триває цей процес.

  • Метод з водою

Беремо склянку звичайної теплої води, і потроху ллємо туди молоко. Знову ж таки — для експерименту його потрібно зовсім не багато.

Перевіряємо: чисте молоко спливе на поверхні, а розбавлене — змішується з водою.

  • За допомогою йоду

Якщо в молоко додати парочку крапель йоду, можна визначити наявність в ньому крохмалю, який можуть додавати в напій, щоб той здавався зовні більш густим.

Спостерігаємо: якщо крохмаль в молоці є, то рідина набуває блакитного відтінку. А якщо молоко стало жовтим — все з напоєм добре.

  • Лакмус для молока

Є ще такий спосіб перевірки якості, більш ретельний. Для цього буде потрібно лакмус-індикатор, який зазвичай продається в аптеках. Такий просочений лакмусом папір використовують для визначення реакції середовища. А саме: в кислому середовищі лакмус стає червонуватим, в лужному — синюватим, а в нейтральній набуває фіолетового відтінку.

Для перевірки молока потрібно змочити індикатор в склянці з напоєм і почекати пару хвилин. Якщо з’явився синій колір, це вказує на наявність соди, якщо червоний — кисле середовище, що може свідчити про додавання кислот для відбілювання молока. Кращий результат буде тоді, коли колір індикатора не змінюється.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *