До уваги кам’янчан: дорожчають яблука

Скорочення пропозиції сезонних фруктів на українському ринку провокує зростання відпускних цін та збільшення попиту на яблука, пише УНІАН.

Як повідомляють аналітики проекту EastFruit, ще однією причиною подорожчання цих фруктів стало те, що на цей час у продаж надходить яблуко пізніх сортів, яке має кращі якісні характеристики, ніж літнє яблуко. Крім того, підтримку цінового зростання надає дощова погода, через яку в садах було припинено збирання яблук.

За підрахунками експертів, наразі українські садівники відвантажують яблука по 8-12 грн/кг, що в середньому на 25% дорожче ніж тижнем раніше. При цьому, за словами самих виробників, підвищений попит мають яблука сортів «Гала» і «Голден». Так, на ці фрукти відпускні ціни дорівнюють 10-14 грн/кг. На центральному ринку Кам’янського такі яблука продавалися приблизно за 17 грн.

Зазначається, що, незважаючи на подорожчання, зараз відпускні ціни на яблука в Україні фактично відповідають ціновому рівню минулого року. При цьому ключові гравці ринку впевнені, що цього сезону не варто очікувати низьких цін на яблука. Оскільки валовий збір даних фруктів у країні знизився, а також пропозиція якісного яблука обмежена.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *