До уваги кам’янчан: запасайтесь овочами

Цього сезону в Україні очікується дефіцит тепличної продукції. Про це повідомили експерти аналітичної платформи EastFruit, пише УНІАН.
Вони зазначили, що цього тижня в Україні стрімко зросли відпускні ціни на тепличні овочі. Головною причиною подорожчання цієї продукції стала досить холодна погода, яка встановилася на більшій частині країни, а також дуже дорогі енергоресурси.
Так, лише з початку поточного тижня відпускні ціни на огірки зросли в середньому на 25% і наразі продаж цієї продукції здійснюється у діапазоні 45-55 грн/кг. Тепличні томати за тиждень подорожчали у середньому на 29%. Так, продажі в даному сегменті на сьогодні ведуться по 40-50 грн/кг.
За словами представників тепличних комбінатів, таке стрімке подорожчання тепличних овочів – це вимушений захід. З приходом холодів багато виробників вже почали обігрівати свої теплиці. При цьому слід зважати на те, що українським виробникам на сьогодні дуже складно перейти на альтернативні види палива. Так, деякі українські стаціонарні тепличні комбінати на приклад своїх європейських колег також відмовилися від зимового сезону тепличних овочів. Крім того, є частина українських виробників, підприємства яких розташовані на окупованих територіях або були пошкоджені внаслідок активних бойових дій, вони також цього сезону не зможуть продовжувати працювати в даному сегменті.
Сьогодні у Кам’янському помідори продавалися по 50 грн. за кілограм, огірки – по 55 грн.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *