Кам’янчанам на замітку: чи можна здавати кров після ковіда

В умовах протидії військовій агресії Російської Федерації донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, які щодня захищають нашу країну, так і цивільних.

Людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров через 28 днів після повного одужання, повідомляє МОЗ.

Такі обмеження пов’язані насамперед зі станом здоров’я самого донора, який має відновитися після хвороби. Цей вірус через кров не передається. Серед основних способів його передачі – контактний, коли вірус потрапляє на слизові носа, око через руки чи інші предмети, контаміновані (забруднені) виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого, і крапельний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю чи чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також не є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані живі вакцини, що містять ослаблений живий мікроорганізм (про вакцини, які використовуються в Україні, докладніше йдеться на сайті https://vaccination.covid19). gov.ua/).

Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією – можна здавати кров. Що стосується інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати через чотири тижні.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *