На Дніпропетровщині 2-річна дитина отруїлася грибами

На Дніпропетровщині зафіксували перший випадок отруєння дикорослими грибами: отруїлася 2-річна дитина.

Про це повідомляє osn.com.ua.

З настанням осіннього сезону частішають випадки отруєння дикорослими грибами, які нерідко закінчуються летально. Найчастіше отруєння пов’язані з вживанням грибів типу маслюка, сироїжки, зеленушки, рядівки, синьоніжки, парасольки тощо, які збирали у лісосмузі поблизу міст та селищ. В основному це дикорослі гриби у сирому, смаженому, варено-смаженому вигляді, придбані на стихійних ринках.

Про це розповіла головний спеціаліст управління держнагляду щодо дотримання санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Маргарита Малишева.

Нинішнього року в Україні вже зареєстрували 12 вогнищ отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждали 19 осіб, з них 1 дитина. На щастя, смертей не було. На даний час по Дніпропетровській області зафіксовано 1-й випадок отруєння дикорослими грибами: 2-річна дитина.

«Випадок стався у м. Палоград. Попередньо отруїлася 2-річна дитина, яку за словами родичів нагодували дикорослими грибами типу «синьоножка» у смаженому вигляді. Дорослі цієї сім’ї також пробували дикорослі гриби, серед них постраждалих немає. З проявами перших клінічних симптомів дитина була госпіталізована до Павлоградської міської лікарні з такими симптомами як слабкість, нудота, блювання, діарея. Попередній діагноз: гострий гастроентероколіт, підозра на отруєння грибами. Через добу каретою швидкої медичної допомоги дитину було переведено до обласного Регіонального медичного центру сімейного здоров’я. Наразі проводиться відповідне лікування», – повідомила Маргарита Малишева.

Торік у Дніпропетровській області було зареєстровано 4 випадки із 4 постраждалими, з них 1 дитина; усі випадки у побуті; 1 дитина померла.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *