Котра година, Кам’янське?

Це фото зроблено по вулиці Бурхана, трохи нижче за готель «Зоря».
Для нинішніх поколінь це – зелений схил, як зелений схил, і нічого більше. А ось для старшого та середнього це досить пам’ятне місце.
Приблизно в середині 70-х років минулого століття на цьому зеленому схилі з’явився величезний годинник. Сам годинниковий механізм був укопаний у землю, але в траві був величезний циферблат: по колу розташовувалося 12 римських цифр, за ними вказували величезні металеві стрілки, хвилинна і часова. Все це було прикрашене квітами, тож у теплу пору року вся ця годинникова композиція виглядала дуже привабливо. На в осінньо-зимовий період годинник, зрозуміло, демонтувався. Годинник прикрашав схил добрий десяток років, якщо не більше.
Цей годинник був лише однією з добрих прикмет 1970-х років. Тоді в місті, яке мало ім’я Дніпродзержинськ, справді створювалося дуже багато. Було запущено в роботу лінію 1-го маршруту трамвая, було збудовано готель «Зоря», кінотеатр «Комсомолець» та ресторанний комплекс «Україна», відкрито рух електропоїздів на лівий берег через «Аврору» та «Зорю», почали працювати 7-й міський лікарня та поліклініка, відчинила свої двері дитячо-юнацька спортивна школа №4, зводилися десятки нових житлових будинків. І все це – тільки на Черемушках, не рахуючи інших житлових масивів міста. Як писали тоді офіційні джерела, Дніпродзержинськ виборював звання зразкового соціалістичного міста.
Усе це закінчилося приблизно в середині 1980-х, коли в тодішньому СРСР почалися горбачовські «прискорення» та «перебудова», які призвели до розвалу і небаченого занепаду економіки. У місті припинилося будівництво, перестали відкриватися нові соціально-культурні об’єкти. Натомість прийшли безробіття, бандитизм та інші «принади дикого ринку». Тоді ж, у 80-х, зник і годинник, не інакше, як пішов на металобрухт. Нині, коли молодому поколінню доводиться розповідати про цей годинник, вони запитують: це на кшталт того, що нині на Майдані в Києві? Що ж, столиці належно мати такий годинник, а от провінційному райцентру типу Кам’янського – ні, не потрібно.
Звичайно, ми в жодному разі не агітуємо за повернення до СРСР та його порядків: історія не вміє рухатись назад. Але зберегти чи відродити все те добре, що було тоді, зовсім не заважало б. І звіряти час за квітковим годинником біля нинішнього шикарно оновленого готелю «Зоря» – хіба це так погано? Як знати, як знати…

Олена

Recent Posts

На Дніпропетровщині зник 40-річнийчоловік

23 квітня у Павлограді зник 40-річний Андрій Павлухін. У той день він перестав виходити на…

21 хв. ago

Поліція Дніпропетровщини буде забезпечувати правопорядок під час святкування Великодня

Поліцейські нестимуть службу біля храмів та місць проведення богослужінь, слідкуватимуть за порядком та безпекою громадян.…

21 хв. ago

На Донеччині загинув захисник з Кам’янського

Сумну звітстку повідомив міський голова Андрій Білоусов. "30 квітня поблизу Урожайного на Донеччині, виконуючи бойові завдання…

54 хв. ago

У Кам’янському відбувся відкритий легкоатлетичний крос

2 травня на лівобережжі міста відбувся відкритий легкоатлетичний крос ДЮСШ №3. У змаганнях взяли участь…

1 годину ago

Вагітна Джамала розсекретила, коли народжуватиме та чи обрала ім’я для третього сина

Українська співачка Джамала зізналась, коли має народжувати третю дитину та чи обрала вже ім'я для сина. Незабаром…

2 години ago

На Дніпропетровщині жінка знущалася з цивільного чоловіка

За вчинення домашнього насильства поліція Синельниківського району притягнула до кримінальної відповідальності 46-річну жінку. Підозрювана систематично чинила…

2 години ago