Кам’янчанка у Польщі

Варшавські замальовки.
Ми вже писали про те, як мешканці Кам’янського освоюються у Польщі – знаходять роботу та житло, спостерігають за українцями, які з початку війни виїхали до цієї країни, порівнюють життя там і тут. Сьогодні ми розповімо про спостереження мешканки Кам’янського Олени (ім’я зі зрозумілих причин змінено), яка нещодавно 4 дні пробула у Варшаві.
За її словами, перше, що її неприємно вразило – це біженці з України. Ми не дарма взяли це слово у лапки, бо живуть ці самі «біженці» зовсім не безбідно. На сьогоднішній день вони окупували найдорожчі готелі Варшави, а стоянки під цими готелями просто рясніють автомобілями з українськими номерами. Причому не «Деу» чи «Жигулями», а такими «породистими» машинами, яких навіть у нашому Кам’янському нечасто зустрінеш – надто вже вони дорогі, далеко не кожному пересічному українцю, в тому числі й кам’янчанину, по кишені. Схоже, «український батальйон» є не лише у Відні чи Монако, а й у Варшаві.

Друге – чи то волонтери, чи то просто жебраки з України. Розташувалися вони у «Старому Місті» Варшави, де завжди багато туристів, обов’язково закутані в український прапор, кажуть, що збирають гроші на підтримку української армії. Причому беруть не лише готівкою – у кишенях у них термінали, і якщо польський пан захоче внести свої 5-10 злотих переказом, то українці відразу готові провести цей платіж. Просячі грошей вільно говорять і українською, і польською, і російською, і англійською мовами – аби гроші давали. Чесно кажучи, їхня акція зовсім не вселяє впевненості, що всі зібрані гроші підуть на ЗСУ, хоч як знати, як знати…
Третє спостереження – фаєр-шоу, проводиться воно у багатолюдних місцях, переважно біля великих торгових центрів. Воно відбувається вечорами, і влаштовують його переважно вихідці з України, як раніше робили у Львові, де шоу користувалося великою популярністю. Глядачі таких акцій – теж переважно українці. І серед них Олена звернула увагу на кілька дівчат з України. Одягнені вони, чесно кажучи, дуже фривольно, що наводить на думку про те, що заробляють вони найдавнішим способом. А от говорять між собою вони такою собі змішаною українсько-російською мовою: українські слова рясно приправлені добірним російським матом. Напевно, вдома так звикли.
І останнє. Коли Олена вже їхала додому, в Україну, в автобусі було чимало наших жінок. І ось що цікаво – поки автобус йшов територією Польщі, наші землячки спілкувалися між собою найчистішою українською мовою. А от коли в’їхали в Україну, тут же перейшли на російську. Така ось метаморфоза.
Сьогодні в Європі все гучніше лунають голоси – може, не треба так привітно приймати українців, бо надто багато проблем від них? І наші «варшавські замальовки» вкотре показують, чому незадоволені європейці…

Олена

Recent Posts

У Дніпрі у Daewoo Lanos на ходу відлетіло колесо: відео

Зранку, 16 квітня, у Дніпрі на Новому мосту сталася ДТП. Під час руху по переправі…

36 хв. ago

Кам’янське передало ЗСУ мінівен для відділення безпілотних систем (відео)

Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Разом із керівником благодійного фонду «Осоння України» Олександром…

12 години ago

Завтра, 17 квітня, у Кам’янському трамвай №4 змінить маршрут

Про це повідомляє КП КМР «Транспорт». 17.04. з 08:30 до 16:00 у зв'язку зі спилом…

13 години ago

Метінвест із 1 квітня підвищив зарплати працівникам виробничих і сервісних підприємств в Україні

Група застосує диференційований підхід до перегляду заробітних плат: посадові оклади залежно від категорії працівників зростуть…

14 години ago

Які культурні заходи чекають на кам’янчан

Програма заходів у закладах культури Кам’янського з 16 по 23 квітня. Музей історії міста Кам’янське…

14 години ago

У Дніпрі від правця померла дитина

Про це повідомив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради. "У Дніпрі — трагічний випадок: від…

15 години ago