Жителів Дніпропетровщини закликають не спалювати опале листя

Жителів області застерігають від спалювання опалого листя. Такі багаття забруднюють повітря та шкодять здоров’ю людей. Порушникам загрожують штрафи чи навіть кримінальна відповідальність.

Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Їдкий дим, насичений важкими металами, канцерогенами, чадним газом. Випалений ґрунт. Це лише частина згубних наслідків від спалювання опалого листя. Ще раз нагадуємо – розводити багаття заборонено. Побачили паліїв – дзвоніть поліції та розповідайте про порушників», – зазначила директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВ Ірина Понікарова.

Вона додала, що дим від спалювання листя насамперед шкодить людям. Він токсичний, може спричинити алергію, знижує імунітет, загострює хронічні захворювання. А ще може спричинити онкологію. Вогонь випалює родючу землю, знищує екосистему.

Крім цього, може перекинутися на житлові будинки та спричинити пожежу. За спалення сухостою та опалого листя передбачено штраф від 3 060 до 21 420 грн. Якщо підпал навмисний і спричинив тяжкі наслідки, порушнику загрожує позбавлення волі до 15 років. Якщо ви стали свідком отруйного вогнища – викликайте правоохоронців за номером 102.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *