Жителям Дніпропетровщини нагадали, як попередити та розпізнати інсульт (КОРИСНО)

Оніміння кінцівок, порушення мови, втрата координації. Ці симптоми можуть свідчити про інсульт. Дотримуючись рекомендацій лікарів, є шанс попередити це захворювання та уникнути тяжких наслідків. Про це розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Інсульт – це дуже важке та небезпечне захворювання, яке має високий ризик смертності та інвалідності. В Україні кількість інсультів щорічно збільшується на 100 тис. Третина нових пацієнтів – молодших 65 років. Кожен четвертий випадок інсульту можна було попередити. Найкращий спосіб – профілактика», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВ Олексій Григорук.

Щоб уникнути хвороби, важливо дотримуватися здорового харчування, відмовитися від куріння та вживання алкоголю, бути фізично активними, контролювати артеріальний тиск та перевіряти рівень холестерину. У групі ризику – люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, гіпертонію. Викликайте «швидку», якщо помітили оніміння кінцівок, порушення мови, запаморочення, втрату координації, раптовий сильний головний біль, ураження зору та високий артеріальний тиск. Пацієнти, які отримають допомогу протягом 4-5 годин, мають більше шансів уникнути тяжких наслідків хвороби та повернутися до повноцінного життя, зазначив Олексій Григорук. Національна служба здоров’я України надає пакет медичних гарантій пацієнтам із інсультом чи підозрою на нього. Зокрема, можна безкоштовно пройти первинний огляд, зробити термінову комп’ютерну чи магнітно-резонансну томографію, неврологічні та лабораторні дослідження.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *