Дніпропетровщина отримає вакцину проти кору, паротиту та краснухи

Міністерство охорони здоров’я розподілило і почало доставляти до регіонів вакцину КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Йдеться про 196 тисяч доз вакцини, отриманих у рамках гуманітарної допомоги від MSD. До 4 листопада 23 українські регіони отримають зазначену вакцину відповідно до потреби.

Наприклад, Київ отримає понад 13 тисяч доз. Приблизно таку кількість розподілили у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській області. Понад 15 тисяч доз вакцини доставлено до Одеської області. Крім того, понад 10 тисяч доз вакцини відправлено до Полтавської та Харківської областей.

“Кілька років тому Україна мала спалах кору, тоді ми витратили чимало часу, щоб його ліквідувати. Зараз ми знову представляємо небезпеку повернення цього захворювання через недостатній рівень охоплення вакцинацією. Важливо не пропускати це щеплення, адже кір — одне з найбільш заразних інфекційних захворювань, а ліків від нього не існує. Єдиний метод профілактики – це вакцинація”, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Важливо, що 9 із 10 невакцинованих від кору людей та контактуючих з хворим будуть заражені. Загалом кір – це одна з головних причин дитячої смертності у світі. Згідно з Національним календарем в Україні, у 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а у 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист дитини від кору. Важливо, що разом із вакциною КПК до регіонів також поїхали вакцини від дифтерії та правця АДП(м) та вакцина Comirnaty проти коронавірусу. Фактично кожна область отримає відразу три вакцини.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *