Жертви «тихого полювання» у Кам’янському

У жовтні поточного року в місті Кам’янське було зареєстровано 4 випадки отруєння дикорослими грибами із 5 постраждалими. Про це повідомили у Кам’янському районному управлінні Держпрожспоживслужби.
Причинами отруєнь стають переважно дикорослі гриби у сирому, смаженому, варено-смаженому вигляді, зібрані самостійно або придбані на ринках. Краще відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у стаціонарних торгових мережах.
Ще раз попереджаємо! Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук у місцях несанкціонованої торгівлі чи продавців на дорогах!
Багаторічний аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість отруєнь обумовлено вживанням пластинчастих отруйних грибів (насамперед блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Необхідно пам’ятати, що отруєння також можуть спричинити їстівні дикорослі гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях або вздовж автомобільних доріг.
Гриби є сильними сорбентами, які протягом двох-трьох діб залучають усі можливі токсини у ґрунті навколо грибниці.
Симптоми грибного отруєння різні: найчастіше нудота, блювання, біль голови, галюцинації, біль у животі.
Слід пам’ятати, що гриби – це специфічний продукт і зовсім не дитяча їжа, тому не давайте грибні страви малолітнім дітям. Клітковина хітин, що входить до їх складу, майже не перетравлюється в шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою їжею». Не можна вживати гриби вагітними та годуючими грудьми.
Ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів із використанням цибулини чи срібних ложок – вони неправдиві. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є і в їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, що також міститься у всіх грибах.
Якщо після споживання грибів відчуваєте себе погано або помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, маячня та поява галюцинацій, запаморочення, підвищення температури тіла, біль у животі, ядуха, зниження пульсу):
– негайно зверніться до свого сімейного лікаря або викликайте швидку допомогу. До її приїзду промийте шлунок. Пийте багато рідини.
– навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу.
Жодного самолікування! Чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.
Щоб бути спокійним за себе і свою сім’ю, краще вживати гриби, придбані в торговельній мережі.
Бережіть своє здоров’я та життя, рідних та близьких Вам людей!

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *