Відключення світла в центральній частині України найближчим часом, швидше за все, не припиняться. І періоди відсутності електроенергії можуть збільшуватись – за рахунок екстрених відключень. До таких відключень може призвести різке похолодання, про яке почали попереджати синоптики.
На скільки можуть збільшити періоди відключення електроенергії – читайте у матеріалі нижче.
За прогнозом синоптиків, тепла погода йде з України й похолодання буде швидким – вже до кінця наступного тижня можливі нічні морози. А наприкінці листопада морози очікуються і вдень.
Це призведе до того, що люди почнуть включати додаткові обігрівальні прилади – бойлери, котли, електричні обігрівачі. А вся ця техніка сильно витрачає електроенергію.
Якщо система не витримуватиме напругу, то до планових графіків відключення додадуться й екстрені. Отже, українці сидітимуть без електроенергії по 6-7 годин на добу.
Як пояснив директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону, якщо пропускна спроможність мереж, якими електроенергія заходить до столиці, залишиться на тому ж рівні, що й зараз – обмеження електроспоживання у столиці з похолоданням можуть збільшитися.
“У нас, коли знижуватиметься температура, то споживання зростатиме. Десь кожні 5-7 градусів зниження температури – це 10% споживання територією України в середньому”, – наголосив глава ДТЕК.
“Але я зараз не готовий говорити, що це буде – або 6, або 7, або у 4 години ми зможемо вкластися”, – уточнив Сахарук.
Він додав, що ДТЕК шукатиме шляхів, щоб подавати електроенергію максимально часто без перевантаження системи – щоб інтервали без світла стали коротшими навіть при настанні морозів.
“Головне, що навантаження буде більшим, і дефіцит зростатиме. Тому тут потрібно шукати шляхи, якими з одного боку не зробити так, щоб не було світла, а з іншого – не зруйнувати енергосистему через навантаження”, – пояснив глава ДТЕК.