У Кам’янському з’явилася можливість отримати мікрофінансування ветеранського бізнесу ВПО

Департамент муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради інформує про можливість отримати мікрофінансування ветеранського бізнесу ВПО.

Державною установою Український ветеранський фонд, що діє при Мінветеранів, розпочато реалізацію проєкту з мікрофінансування ветеранського бізнесу.

Ветерани та члени їхніх сімей, які стали після 24.02.2022 року внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Апліканти після заповнення заявки і завантаження всього пакету документів разом із чеками на покупку, мають можливість отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень включно. Бюджет 10 млн грн, розрахований на 500 учасників.

Кроки для отримання одноразової фінансової підтримки

1. Зібрати необхідні документи ( паспорт, довідку ВПО, виписка чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на покупку після 24.02.22 для роботи бізнесу відповідно до КВЕД).

2 Надіслати свою заявку з документами через аплікаційну форму – 20000.mva.gov.ua/.

3. Отримати відповідь від Фонду (за результатами перевірки пакету документів).

4. У разі надання повного пакету документів, отримати одноразову фінансову допомогу.

Фондом відшкодовуються витрати самозайнятих осіб (фізичних осіб підприємців першої, другої та третьої групи платників єдиного податку та осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність), пов’язані із закупівлею предметів та товарів для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності.

У разі правильного заповнення заявки, завантаження повного пакету документів разом із чеками на покупки заявники зможуть отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень протягом 10 днів.

Також у Департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради повідомили про програму мікрогрантів на створення власного бізнесу в рамках програми «єРобота».

Йдеться про програму, яка розрахована як на досвідчених підприємців, так і на початківців.

Виконавцем є Мінекономіки та уповноважений банк, а сума складає до 250 тис. грн.

Для участі підприємці повинні були підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія.

“Ощадбанк” здійснює оцінювання бізнес-плану, ділової репутації заявника, після чого учасники пройшли співбесіди в центрі зайнятості.

Всі заявки наразі опрацьовані і очікують рішення про надання гранту Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.

Грант можна витратити на:

– придбання або лізинг обладнання;

– закупівлю сировини;

– орендну приміщень (не більше 25% від суми гранту);

-маркетинг та рекламу (до 10% всіх коштів).

Більше інформації  щодо проєктів ви можете знайти за посиланнями на сайті Кам’янської міської ради.

Також в департаменті зазначили, що зараз в важких умовах війни влада нашого міста робить все можливе задля забезпечення місцевих мешканців та гостей міста найякіснішими послугами Центру Надання АдмінПослуг. Так, для головного офісу ЦНАПу за кошти міського бюджету було придбано та встановлено потужний генератор. Саме у цьому ЦНАПі  містяни та вимушені переселенці отримують всі необхідні адміністративні послуги. До того ж у цій будівлі розташована Єдина диспетчерська служба. Наразі вже готовий майданчик для встановлення і підключення обладнання, адже кам’янчани та ВПО повинні мати можливість отримання послуг і не залежати від віялових відключень.

 

 

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *