Що можна і не можна робити, кому не варто дотримуватися обмежень – далі в матеріалі Styler.
Різдво Христове в Україні з 2017 року офіційно відзначають двічі: 25 грудня – за григоріанським та новоюліанським календарем та 7 січня – за юліанським календарем.
А з 2022-го року Православна церква України також проводитиме святкову службу 25-грудня.
Постувати треба починати за 40 днів до свята. Тобто з 15 листопада по 24 грудня за григоріанським і новоюліанським календарями, з 28 листопада по 6 січня за юліанським календарем.
У народі піст прийнято називати Пилипівкою, адже його початок за юліанським календарем – після дня на честь святого апостола Пилипа, тобто 27 листопада.
На Пилипа ще можна їсти м’ясо і молочні продукти, а вже після нього на це накладається табу.
Переходячи на пісне меню, варто пам’ятати, що окрім каш та хліба у раціоні мають обов’язково бути присутні жири: оливкова, льняна, гарбузова олії, насіння льону, кунжуту.
Також, добре включити до свого раціону білки рослинного походження: це можуть бути гриби, авокадо, бобові. В деякі святкові дні дозволено їсти рибу.
Пам’ятайте, що будь-яка зміна типу харчування – це стрес для організму і потрібно усе робити поступово.
Не варто тримати піст хворим на онкозахворювання, діабет, людям зі шлунковими проблемами, дітям до 7 років, вагітним, годуючим та тим, хто знаходиться на реабілітації після хвороб.
Перший (з 28 листопада по 19 грудня) – по понеділках можна вживати продукти рослинного походження, а по вівторках, четвергах і суботах дозволено додавати рибу і олію. Середа, п’ятниця – сухоїдіння.
Другий (з 20 грудня по 1 січня) – по понеділках можна їсти рослинну їжу без олії, по вівторках і четвергах – рослинну їжу з олією, по середах і п’ятницях – сухоїдіння, а по суботах і неділях можна гарячу їжу з олією і рибу.
Третій (з 2 по 6 січня) – найсуворіший. У понеділок, середу і п’ятницю – сухоїдіння. У вівторок і четвер дозволена гаряча їжа без олії, а в суботу та неділю – гаряча їжа з олією.
У Кривому Розі сталася аварія на воді — гідроцикл врізався в катер, який буксирував водний…
У центрі Дніпра, на перехресті вулиць Короленка та Святослава Хороброго, сталася ДТП за участю двох…
У Дніпрі медики екстреної медичної допомоги врятували життя 28-річному містянину, який намагався вкоротити собі віку.…
З 29 червня по 5 липня у Кам’янському пройдуть цікаві спортивні заходи, які зберуть юних…
Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов. "Протягом ночі на території міста було тихо –…
Про це повідомив голова ОВА Олександр Ганжа. "Поранені дві людини. Майже 20 разів ворог атакував…