Про те, чому небезпечні антисептики для горла з фенолом, розповіла лікар зі Львова Вікторія П’єць на своїй сторінці в Instagram.
Фенол – це органічна сполука складу C6H5OH.
Оскільки він має анестетичну дію, при його контакті зі шкірою не відчувається біль, але з часом з’являються опіки. При всмоктуванні через шкіру великої кількості фенолу відбувається ураження ЦНС та кровоносних судин, можлива поява фенольної гангрени.
Якщо площа фенольного опіку більше 25% – то це смертельно.
Наприклад, ви використовуєте засіб для ротової порожнини з Фенолом.
Ваш біль зменшиться, але за рахунок мікроопіків слизової оболонки. Частина фенолу зв’язується з білками організму та утворює токсичні сполуки, що впливають на ЦНС, систему крові, і як наслідок можуть бути анемія, розлади психіки, алергічна реакція, опіки, судоми та набряк легень.
Також у складі є небезпечний барвник Понсо. За повідомленням Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA), максимальна припустима доза фенолу при потраплянні в організм 0.6 мг/1 кг ваги протягом 1 доби.
Припустимо, що ви даєте антисептик дитині 2 роки вагою 12 кг, наприклад 4 рази згідно з інструкцією, рахуємо кількість фенолу, який потрапить в її організм – виходить 5,1 мг. Смертельна доза для дитини 7.2 мг.
Нагадаємо, що фенол у крові з’єднується з гемоглобіном і знову ж таки має токсичну сполуку подібну дію до метгемоглобіну.
5 липня 14-річна Марина Кацюба пішла з місця мешкання у Слобожанському районі міста і додому…
Про них повідомив мер міста Андрій Білоусов. Більш детально дивіться у відеосюжеті.
У Кіноконцертному залі «МИР» переконані: кожна людина має право на доступ до культури, незалежно від…
27 червня представники Молодіжної ради Кам'янського взяли участь в Моделі Верховної Ради України 2025 –…
5 липня Лівобережний парк у Кам’янському перетворився на справжню арену майстерності та сили духу: тут…
У суботу, 5 липня, у Дніпрі стався нещасний випадок. На пляжі, що на житловому масиві…