До уваги кам’янчан: можуть заборонити розплачуватися готівкою за алкоголь, цигарки та паливо

В Україні можуть перевести розрахунки за всі підакцизні товари виключно у безготівковий формат.

Це допоможе вивести паливний, алкогольний та тютюновий ринки з тіні, повідомив заступник керівника Офісу президента Ростислава Шурма.

Він зазначив, що зараз частка нелегального ринку тютюну оцінюється в 30%, що стосується алкоголю – показник ще вищий.

«Ми плануємо фундаментальні зміни в адмініструванні податків. Перше – електронний акциз, QR-код… Другий концепт – для того, щоб система запрацювала, – перевести розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, в оплату карткою», – повідомив Шурма.

Він вважає, що під час паливної кризи у травні в Україні було протестовано такий формат розрахунків, коли майже всі постачальники перевели клієнтів на оплати картками чи через додаток.

«Дискомфорт тривав тиждень-два, потім усі адаптувалися. Це дозволило «обілити» оборот палива. Це станеться і з тютюном, і з алкоголем, тому що ліквідується можливість несплати акцизу», – додав заступник голови ОП.

Водночас Шурма зазначає, що концепція безготівкової оплати знаходиться на стадії обговорення. Крім того, ці зміни будуть ухвалюватися на тлі підвищення «оподаткування шкідливого споживання». Це ставки акцизного податку на тютюнові вироби, алкоголь та пальне.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *