12 тис. жителів Дніпропетровщини захворіли на ГРВі минулого тижня

Підвищена температура, кашель, нежить та загальна слабкість. Це одні із основних симптомів гострих респіраторних вірусних інфекцій. З такими скаргами до медустанов Дніпропетровщини лише за минулий тиждень звернулося понад 12 тис осіб. Із них 555 госпіталізували. Про це повідомили у обласній військовій адміністрації.

«Протягом минулого тижня із симптомами ГРВІ до медзакладів області звернулося понад 12 тис осіб. Показник у 2 рази нижчий за минулорічний і не перевищує епідпоріг. Але тенденція до зростання зберігається», – каже завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Кузьменко.

Госпіталізували 555 хворих на ГРВІ. Половина їх – діти.

«Найбільше лікування в умовах стаціонару потребували малюки від 0 до 4 років. Таких пацієнтів є 158, – додала Олена Кузьменко. – У переважній більшості в області циркулює грип типу А. На жаль, є й два летальні наслідки. Це дорослі пацієнти. Вони мали супутні захворювання і вони не вакцинувалися».

Covid-19 за минулий тиждень захворіло трохи більше 300 людей. Це 2,5% від загальної кількості пацієнтів із ГРВІ.

«У порівнянні з минулорічними показниками рівень захворюваності на коронавірусну інфекцію зменшився у 18,7 разів, – розповіла Олена Кузьменко. – Втім, актуальним залишається питання поширення нового штаму «Кракен». В Україні його було зафіксовано в Сумській області. Пацієнт у відсутності жодного щеплення від Covid-19».

Фахівець нагадала про необхідність вакцинуватись. Особливо це стосується тих, хто входить до груп ризику. А саме – старших людей, вагітних і пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *