Categories: Політика

Виплати за новими правилами: у ЗСУ скасували премії в 30 тис. для тилу

У соцмережах обговорюють новий порядок додаткової винагороди для військовослужбовців ЗСУ та поліцейських. Планується, що зміни почнуть діяти вже від завтра — з 1 лютого.

Розповідаємо, що відомо станом на цю мить:

Кому перестануть платити 30 тис. премії

Міністерство оборони України виступило з офіційним роз’ясненням суперечливого документу. Мова йде про зміни до постанови Кабінету міністрів №168 від 28 лютого 2022 р.

Раніше військові та інші силовики щомісяця отримували по 30 тис. гривень премій, а на передовій — по 100 тис. “бойових”.

Тепер, за даними Міноборони, виплати для силовиків і військових виглядатимуть так:

Як зміняться виплати військовим з 1-го лютого (дані Міністерства оборони України)
  • 100 тис. грн будуть збережені для бійців, які воюють з противником на передньому краї у зоні бойових дій, а також для сімей полонених та зниклих безвісти.
  • З’явився пункт про бойові завдання, які можуть бути не лише на передовій у зоні бойових дій. За них доплачуватимуть від 30 до 50 тис. грн.
  • Скасовані премії 30 тис. грн для тилу: військових, МВС, строковиків, курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів.

“Усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. грн. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень… Назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби”, — кажуть у Міноборони.

Виплати залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності й специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

Також у ЗМІ з’явилися додаткові роз’яснення та різні трактування, які часом трохи резонують з опублікованим Міністерством оборони поясненням. Можливо, далі деталей з’явиться більше.

УП” передає, що виплати в 30 тисяч грн збережуть для військових, які виконують завдання сході, півдні та півночі країни. Зокрема, для тих, хто перебуває у матеріально-технічному забезпеченні тощо.

BBC News Україна” із посиланням на пресслужбу Міноборони передає, що відтепер керівники відповідних міністерств та державних органів визначатимуть порядок і умови виплати додаткової винагороди для військових та інших силовиків, які не перебувають в зоні бойових дій.

Видання “Новинарня” із посиланням на свої джерела роз’яснювало, що зміни й уточнення стосуються також нарахувань за поранення, виплат у випадку порушень дисципліни, пияцтва, залишення місця служби, дезертирства, добровільної здачі в полон, членоушкодження та ін.

Також новою була інформація про те, що виплата премії здійснюється на підставі наказів:

  • командирів (начальників) військових частин – особовому складу військової частини;
  • керівника органу військового управління – командирам (начальникам) військових частин.

Нижній поріг “зарплат” для сил оборони

Міноборони каже, що з 1 лютого зросте мінімальний поріг грошового забезпечення (без додаткової винагороди) для усіх представників сил безпеки та оборони. Це:

  • Мінімум 20 100 гривень для Збройних Сил України, Національної гвардії та Держприкордонслужби.
  • 17 000 гривень для осіб рядового і керівного складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Нацполіції.

Військові, поліціянти та інші силовики за законом не вважаються найманими працівниками, а перебувають на службі. Тому їхня місячна зарплата називається “грошовим забезпеченням”, яке складається з окладу за військовим званням та посадою, надбавки за вислугу років, особливості проходження військової служби. Також вони отримують премії, які можуть становити значну частину доходу.

Приміром, у кінці 2021-на початку 2022-го патрульні поліцейські проводили “тихі страйки” через низькі зарплати. Після цього у парламенті зареєстрували два законопроєкти, у пояснювальній записці до одного з них йшлося, що посадові оклади не змінювалися з 2015-го року і становили близько 2 тисяч гривень, а мінімального рівня, який би захищав поліцейських, просто не існувало.

Margaret

Recent Posts

Лесю Нікітюк запідозрили в таємному весіллі з молодшим на дев’ять років коханим

Українську ведучу Лесю Нікітюк запідозрили в таємному весіллі з коханим-військовим Дмитром Бабчуком, який молодший за неї на дев'ять…

25 хв. ago

Відбувся фінал фестивалю “Кам’янська рапсодія”

16 квітня сцена Кам'янського фахового музичного коледжу ім. Мирослава Скорика стала майданчиком, де оживали мрії,…

54 хв. ago

Коли святити паски у Кам’янському: розклад святкових богослужінь

Напередодні Великодня для зручності містян публікуємо розклади святкових богослужінь ПЦУ та УГКЦ нашого міста. Інформацію…

1 годину ago

“Слава Богу, живі”: Сумська поділилася емоціями після вибухів у Кам’янському

15 квітня популярна українська акторка Ольга Сумська ледь не постраждала під час обстрілу, що стався…

1 годину ago

Рецепт дня: Розсипчастий кускус за 5 хвилин

Кускус - це смачна пшенична крупа, яку часто обирають за швидкість приготування. Крім того, вона…

2 години ago

У Дніпрі спалахнув багатоквартирний житловий будинок

16 квітня, о 23:38, в багатоквартирному житловому будинку на вулиці Виконкомівській Шевченківського району Дніпра, сталася…

2 години ago