Про це 7 лютого передали у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Зазначається, що інформацію про виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2 та G2) у бразильському горіху, що експортувався з Бразилії, була отримана через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 26 січня.
Держпродспоживслужба на Прикарпатті попереджає операторів ринку, які торгують даною продукцією, про необхідність вилучити її з обігу, відповідно до вимог закону “Про основні принципи та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів”.
А також закликає споживачів у разі виявлення в обігу цієї продукції повідомляти до ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертатися до територіальних управлінь.
Сімейство афлатоксинів включає чотири основні представники: В1, В2, G1, G2. Найбільш небезпечний та поширений – афлатоксин B1. Він є гепатотропною отрутою та уражає насамперед печінку.
Як зазначають українські медики, визначити наявність афлатоксину можна лише за допомогою лабораторного обладнання.
У харчових продуктах афлатоксини утворюються за будь-якої температури навіть при промисловому зберіганні в холодильниках, але особливо активно при 22-30 градусів і вологості 85-90%.
Афлатоксини виявлені в зернових, бобових, горіхах, насінні соняшника, зернах какао і кави, хлібі та інших готових продуктах, які уражені плісенню, в малих кількостях у молоці, м’ясі, яйцях. Продуценти афлатоксинів зустрічаються всюди, але переважно в продуктах, які походять з тропічних країн.
При поступленні в організм, афлатоксини концентруються в печінці. Через добу їх залишається в організмі 20-30%. При гострому афлатоксикозі відзначаються некрози та жирова дегенерація печінки, порушення координації, парези, судоми, крововиливи, асцит, діарея, некрози нирок. При підгострому і хронічному афлатоксикозі розвивається цироз і первинний рак печінки. Гепатокарциноми виникають як при тривалому поступленні малих доз афлатоксинів, так і від прийому однократно великої дози.
Лікарі також розповідають, що афлатоксин В1 є найсильнішим із відомих хімічних канцерогенів. Встановлено його тератогенний (вплив на плід) та мутагенний (зміна клітин) вплив на організм.
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…
Водій фури, порушивши правила обгону на перехресті, спровокував дорожньо-транспортну пригоду, через яку загинув водій ВАЗ.…
16 листопада, напередодні Міжнародного дня студента, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками органів студентського…