До уваги кам’янчан-платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Департамент фінансів Кам’янської міської ради повідомляє, що згідно з повноваженнями, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податковим кодексом України, Кам’янською міською радою ухвалено рішення від 02.11.2018 №1223-29/VІІ «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у місті». Зміни до рішення не вносились, тому нормативно-правовий акт є дійсним у 2023 році.

Дане рішення розміщене на офіційному вебсайті Кам’янської міської ради у мережі Інтернет у підрозділі «Рішення Кам’янської міської ради» (29 сесія 2018 року) розділу «Нормативні акти» за посиланням.

Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою. У поточному році декларується нерухомість, яка була у власності юридичних осіб станом на 01 січня 2023 року.

Обчислення суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом (Кам’янське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області) за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку у встановленому порядку та до 1 липня поточного року платникам податку надсилається податкове повідомлення — рішення про сплату суми податку. У 2023 році податок нараховуватиметься фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості за 2022 рік. Податкові зобов’язання сплачуються протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Рекомендуємо власникам об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості м.Кам’янського заздалегідь (за необхідності) провести звірку даних з Кам’янським управлінням ГУ ДПС у Дніпропетровській області (центр обслуговування платників податків за адресою: вул. Медична, 9) щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у їх власності.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *