Як це сталося, чоловік розповів журналісту ІА «Дніпро Оперативний».
2022 року Валерій (ім’я змінено, – ред.) оформив через «Дію» заявку на отримання матеріальної допомоги в рамках програми «ЄПідтримка». Після заповнення форми, йому надійшло повідомлення, що його заявка прийнята та буде розглянута.
За кілька місяців на телефон Валерія надійшло смс-повідомлення про те, що він може отримати гроші за програмою «ЄПідтримка». Чоловік логічно подумав, що його заявку було розглянуто і виплату схвалено. Насправді ж, смс йому надіслали шахраї.
У повідомленні було посилання на чат-бот у телеграмі, якою Валерій перейшов. Чат-бот запропонував йому, нібито для отримання грошей, ввести свої особисті дані, а саме: номер телефону, картку Ощадбанку або Райффайзен банку (тільки ці два банки) та пін-код своєї картки.
Спочатку чоловіка це збентежило, але на карті для виплат грошей не було і він подумав, що нічого не втратить, тому свідомо передав пін-код від своєї картки шахраям.
Після чого йому відповіли, що зараз від Ощадбанку йому прийде код, який не можна передавати нікому і потрібно ввести у форму в чат-боті. Чоловік зробив і це, тим самим давши доступ негідникам до своєї карти.
У цей момент недобре запідозрила його дружина і порадила заблокувати другу, кредитну, карту про всяк випадок, що він зробив. Відразу після цього йому надійшло повідомлення, що у виплаті грошей йому відмовлено.
По телефону Валерій розповів цю історію фахівцю Ощадбанку, яка підтвердила, що його намагалися обдурити шахраї і порадила звернутися до поліції.
Увечері наступного дня Валерій отримав повідомлення від свого банку, що з його кредитної картки знято всі гроші. Нагадаємо, що напередодні він її заблокував. Проте з рахунку ветерана зникла 1 тисяча гривень.
Чоловік упевнений, що до афери можуть бути причетні і співробітники банку, інакше як пояснити переказ грошей із заблокованої картки, який він не здійснював і дані від цієї карти не передавав нікому. Із заявою про подію чоловік звернувся до поліції. де, крім нього, було ще кілька постраждалих людей.
Як працює схема з ЄПідтримкою
Шахраї масово розсилають українцям повідомлення про те, що вони можуть отримати гроші за програмою “ЄПідтримка”. У повідомленні міститься посилання на фішинговий сайт, який не має жодного відношення до державного порталу, але дуже схожий на нього зовні.
Єдине його завдання – виманити в людини особисті дані та реквізити банківських карток. Мінцифри неодноразово попереджало українців про подібне шахрайство і закликало не переходити за жодними посиланнями з повідомлень.
Дане повідомлення про зарахування коштів надходить у вигляді push-повідомлення від програми “Дія” та від того банку, клієнтом якого ви є. Повідомлення не містить посилань – ви побачите лише текст. Після отримання повідомлення можна перевірити баланс на карті, щоб переконатися, що гроші надійшли.
Криворізькі правоохоронці викрили чоловіка, який вчинив два майнових злочини - з квартири та торгівельного закладу.…
У Дніпрі мешканці одного з багатоповерхових житлових будинків на лівому березі б'ють на сполох через…
13 травня, о 21:42, до Центральної обласної диспетчерської служби надійшов тривожний виклик із міста Кам’янське.…
Сьогодні виповнюється 50 років з дня введення в експлуатацію будинку по вулиці Олени Пчілки, 39,…
Мер Кам'янського разом із начальником Кам’янської районної військової адміністрації Олегом Гапічем відвідали один із навчальних…
Поліцейські Синельниківського районного управління затримали зловмисника який через ревнощі позбавив життя односельця. Під час сумісного…