Прем’єра у Кам’янському: так хто ж убивця?

Якщо проаналізувати репертуар більшості театрів, можна прийти до висновку: жанр детективу зазвичай незаслужено проігнорований. Тому дуже приємно, що очікувана прем’єра у Академічному музично-драматичному театрі імені Лесі Українки, — це постановка одного з найпопулярніших, проте водночас маловідомого детективу.

Таке дивне протиріччя пояснюється просто: люди звикли детективи читати, а не дивитися на сцені. І у Агати Крісті, чиї книги, здається, перечитали усі, є тільки одна п’єса, та сама «Мишоловка», яку нарешті мали можливість побачити і ми.

Отже, будинок на Калвер-стріт, у тихому спокійному місці, у тридцяти кілометрах від Лондона. Моллі Релстон (Марина Юрченко) нещодавно отримала у спадок чудовий дім з трохи дивною архітектурою, в якому разом зі своїм чоловіком Джайлсом (Руслан Куксенко) вирішила започаткувати сімейний бізнес і відкрити пансіон. Після оголошення швидко знайшлися бажаючі тут оселитися, проте про своїх гостей господарі крім імен нічого не знають. Так, протягом одного вечора, тут з’являються: Крістофер Рен  (Максим Монастирський), Місіс Бойл (Валентина Галенко), Майор Меткаф (Дмитро Алексеєнко), Міс Кейсуелл (Євгенія Футинець), Містер Паравічіні (Руслан Таран). Хтось з них досить приємна людина, хтось – не дуже, але якщо ця людина здатна платити сім гіней за тиждень, все інше для господарів не має жодного значення.

З перших хвилин до атмосфери мирної ідилії будинку додається елемент напруги. Спочатку передають по радіо про вбивство жінки, потім пожильці читають про цю подію у свіжій газеті. Та й всі присутні поводять себе досить дивно. Складається враження, що кожному з них є що приховувати, у кожного в минулому є якісь темні плями. І коли господині  телефонують з поліції і повідомляють про приїзд сержанта поліції Троттера (Владислав Дубінін), реакція більшості гостей здається підозрілою. Загострюється ситуація страшенним снігопадом, через який замело всі дороги, тож вибратися з будинку  найближчим часом неможливо. Навіть сержант зумів потрапити на Калвер-стрит тільки тому, що вміє ходити на лижах. З появою поліціянта відчуття напруженості зростає. Він повідомляє, що потенційна жертва майбутнього злочину, як і вбивця, знаходяться зараз у тут, тож його обов’язок – запобігти цьому. А ще у слідства є переконання, що вбивство жінки у Лондоні пов’язано із страшними подіями багаторічної давнини, проте, та справа набула свого часу такого розголосу, що присутні про неї пам’ятають і досі. Звісно, коли у будинку дійсно відбувається вбивство, це шокує та переконує присутніх у правоті сержанта.

Режисером-постановником цього спектаклю став заслужений діяч мистецтв України  Сергій Чулков, художником-постановником – Наталія Худіч. Органічне поєднання візуальних спец ефектів (зображення засніженого будинку, винос тіла), музичне супроводження, костюми героїв, хореографія, організація внутрішнього простору сцени є невід’ємними частинами самого сюжету, того, що створює інтригу та примушує глядача ламати голову і намагатися знайти відповідь на головне питання. Але все це стає переконливим завдяки майстерності акторів.

Було приємною несподіванкою побачити своїх улюблених акторів у зовсім інших образах і амплуа. Важко відзначити когось окремо, тому що гра кожного була на висоті, але для мене відкриттям стала робота Владислава Дубініна. Хочу побажати молодому виконавцю подальших успіхів та цікавих ролей, а ми будемо із задоволенням чекати його появу на сцені.

Прем’єра відбулась. Абсолютно повний зал, аплодисменти вдячності, задоволення від спектаклю, обговорення у фойє – так закінчувався театральний прем’єрний   вечір. До речі, спектаклі українською мовою збагачують лексичний запас глядачів. «Останній лемент капелюшкової моди» мені особливо сподобався.

Світлана Садовенко.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *