Директор Кам’янського театру побувала на зустрічі з головою облради

З нагоди Міжнародного дня театру керівники обласних закладів культури зустрілися з головою Дніпропетровської обласної ради.
Серед запрошених була і директор театру ім. Лесі Українки Маргарита Кудіна.
Основною метою спілкування було визначення тих питань і викликів, з якими в умовах війни зіштовхуються працівники сфери культури.
«Рік тому ми думали, як бути корисними, як зберегти театр. Відкрили волонтерський центр, показували благодійні концерти. Зараз вже театр працює активніше, ми їздимо на гастролі. Але все одно продовжуємо благодійну діяльність, збираємо кошти на допомогу ЗСУ», – розповів Костянтин Пінчук, керівник Дніпропетровського театру опери та балету.
Серед нинішніх викликів для обласних театрів сьогодні є: забезпечення транспортом для виїзних виступів по області, реконструкція приміщень, аварійні ремонти внутрішніх мереж тощо.
«Театр повинен жити, працювати, збирати глядачів. Так, за останній рік змінились і підходи до роботи, і репертуар. Ми адаптуємось і розвиваємось відповідно до потреб часу», – зазначив Сергій Мазаний, керівник Дніпровського академічного театру драми і комедії.
Учасники зустрічі подякували за підтримку, яку Дніпропетровська обласна рада надає закладам щороку.
«За останні роки нам вдалося дуже багато зробити для театру. І своїми силами, і, безперечно, за підтримки обласної ради. Оновили сцену, зали, покрівлю тощо», – розповіла Оксана Петровська, керівниця Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.
Слова вітання з нагоди святкової дати сказала Наталія Лисенко, голова постійної комісії обласної ради з питань культури та духовності:
«Вітаю усіх причетних до театрального мистецтва з професійним святом! Бажаю успіхів та нових досягнень. Хочу подякувати за те, що наші артисти прославляють Дніпропетровщину і за кордоном на гастролях. Працюємо разом на Перемогу!».
Під час зустрічі голова облради зазначив, що частина коштів з обласного бюджету у цьому році передбачена на підтримку театрів Дніпропетровшини. Микола Лукашук також нагородив керівників театрів цінними подарунками.
«Наскільки важливим є театральне мистецтво під час війни? Насправді, психологічне розвантаження має велике значення, особливо зараз. Відвідуючи вистави у наших театрах, я особисто помітив, як зменшується внутрішнє напруження та емоції приходять до ладу», – підсумував голова Дніпропетровської обласної ради.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *