На виставці були представлені десятки різноманітних робіт Олександра Тимофійовича. Це загадкові скульптури з пісковика та фото з його малюнками на лоні природи, які підкріплені текстами, які наштовхують глядача розкрити загадковість зображення.
– Спробував пов’язати скульптури з пісковика з текстати, короткими роздумами про життя, творчість, відношенням між людьми, – пояснює митець. – Ці тексти вписані в малюнки, які я роблю на природі: на піску, на снігу. Мені здалося, що це цікава взаємодія напрямів об’єму і слова. На мою думку, це цікаво, щиро,від душі, для людей.
Олександр Чегорка народився у невеликому місті Верхівцеве, Дніпропетровської області. Саме там, за його словами, він черпає своє натхнення, там його місця сили.
– Поїздка на батьківщину дає мені натхнення, там є стежки, де ходив мій батько, є покинуті хати, на яких я пишу, там є природа, ставок, там гарно пишуться тексти і народжується радість, – зазначив митець.
Його робити дуже незвичайні, він малює на хатах, на снігу, на землі, і навіть на небі, потім ці малюнки фотографують, на них накладається текст, і так народжується справжній витвір мистецтва.
На виставку прийшло багато колег, друзів, митців та знайомих Олександра Тимофійовича, які подякували йому за чудові роботи і висловили слова захоплення.
– Цей чудовий проект показує, наче художник відчуває подих землі, і коли вдивляєшся в його графіку, то проявляються архетипи людської свідомості і архетипи багатьох століть, які художник відчуває і передає в своїй творчості, – зазначила директорка музею історії міста Наталія Буланова. – Його маніфест – це почути подих землі. Відчути і перенести в навколишній світ, щоб відчули і ті, хто живе поряд з ним.
Вона додала, що у 2015 році Чегорка представляв у Мюнхені свою виставку «Пісня Мамая», яку з захопленням прийняли, тому, за її словами, він – митець національного рівня, який здивує ще не одним цікавим проектом.
– Він ніколи не зупиняється, – відмітив поет і волонтер Сергій Злючий. – Я бачив більшість робіт Сашка, і ставлюсь до них позитивно, він поет в українському, рідному слові, воно для нього дійсно рідне, він народився з цим словом.
До речі, книги Злючого оформлені малюнками Чегорки, і на сторінках наступної також вони з’являться.
Виставкою ОлександраТимофійовича у художній школі відкрили новий проект – знайомство з художниками,в межах якої митці Кам’янської територіальної громади можуть презентувати своютворчість загалу.
– Ми започатковуємо новий проект – зустріч, або знайомство з художником, – розповіланачальник департаменту з гуманітарних питань Наталья Іларіошина. – Багато митців працюють в художній школі і поза її межами, на різних художніх відділеннях. Але вони завжди в виставкових залах показують роботи своїх учнів. Але тепер і діти зможуть знайомитися з творчістю художників, які є в нашому місті, бо їх майстерність,їх світогляд, це надбання нашого мистецького фронту.
Поліцейські Дніпропетровщини скерували справу до суду. Щоб приховати злочин, підозрюваний перевів гроші на картку свої дівчини.…
На спортивних змаганнях побував мер Андрій Білоусов. "У спортивному комплексі «Прометей» стартував новий сезон «Пліч-о-пліч:…
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…