Сапер із Кам’янського розміновує поля Дніпропетровщини

Він там, де ворог залишає після себе смертоносне залізяччя. Аби знайти та знешкодити. Сапер піротехнічного підрозділу ДСНС Євген працював на деокупованих Харківщині та Херсонщині. Нині розміновує поля рідної Дніпропетровщини. Про представника «вибухонебезпечної» професії з #МістаГероїв Кам’янського – у рубриці ДніпроОВА «Творці перемоги».

Євген працює сапером вже 17 років. Каже, спочатку мав справу із боєприпасами часів Другої світової війни. Серед найбільших знахідок – півтонні авіаційні бомби 1940-х років.

А далі був 2014-й рік – початок російської агресії, АТО/ООС. Після цього – 24 лютого 2022-го.

«Розпочалась наша велика боротьба. Всі гуртом стали на захист своєї країни. І продовжуємо працювати. Я з підрозділом нещодавно повернувся із Херсонщини. Там розміновували лінії електропередач вздовж колишніх ворожих позицій. Аби енергетики могли повертати світло у домівки людей. Траплялися протипіхотні й протитанкові міни, розтяжки», – сказав Євген.

Чоловік зізнається, найбільше йому запам’яталось відрядження до Ізюма Харківської області. Згадує, приїхали буквально на третій день після звільнення міста. Працювали на місці масових поховань, кадри яких облетіли весь світ. Якраз під час ексгумації тіл вбитих і закатованих.

«Більш ніж 400 могил… Серед них і братські. Там були люди із зв’язаними руками. Навіть важко згадувати. Окупанти замінували околиці. Тож ми ретельно обстежували територію. Неподалік ще й табір орків був. Там вони також багато всього позалишали. Ліс цілими гектарами був забруднений боєприпасами», – розповів сапер.

Він додав, що паралельно підрозділи розміновували приватні садиби, аби люди могли безпечно повертатися додому.

«Місцеві дуже привітно нас зустрічали. Хто чим міг допомагали. Старалися гаряченького принести, пригостити, нагодувати. Це неймовірно, враховуючи, що люди там пережили. А ще нам розповідали, де були  ворожі позиції і де може бути заміновано, повідомляли про вибухонебезпечні предмети», – сказав Євген.

Сапер розповів, що кількість знайдених й знищених боєприпасів й не злічити. На одній лише дорозі «Ізюм-Слов’янськ» за декілька годин знешкодили понад 70 протитанкових мін. Протипіхотних могли за день сотню виявити.

Зараз Євген працює на Дніпропетровщині. Разом із колегами-піротехніками розміновують поля для аграріїв.

«Даємо фермерам працювати. Аби потім їсти духмяний український хліб. Наразі розміновуємо сільгоспугіддя у Криворізькому районі. В основному знаходимо заборонені касетні боєприпаси. Зокрема й «пелюстки». Таких в одному великому снаряді може бути понад три сотні», – зазначив Євген.

Чоловік вірить – скоро настане перемога і це буде всенародне свято. А поки що радіє поверненню з Німеччини родини.

«Творці перемоги» – рубрика Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Вона – про людей, які наближають нашу перемогу. Кожен – на своєму фронті.

Таких мільйони. У великих містах, маленьких селищах і селах. В окупації, на звільнених територіях, в тилу і прифронтових зонах. Єдність українців допомогла державі вистояти 24 лютого 2022-го і вже понад рік мужньо боротися.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *