Як правильно зберігати ліки вдома: ці правила допоможуть навести лад в аптечці

У багатьох людей удома накопичуються ліки й для них часом виділяють окремі шафки або полиці. Деякі тримають удома лише невелику коробку з ліками та медичними речами для екстрених випадків. Однак не всі знають, як потрібно зберігати лікарські препарати вдома.

Як упорядкувати свою аптечку і що потрібно робити, щоб ліки не псувалися – читайте нижче.

Головні правила зберігання ліків

Найперше правило – ваша аптечка повинна перебувати поза досяжністю дітей або домашніх тварин. Тому ліки повинні бути в закритих шафках або на верхніх полицях. Бажано, щоб місце зберігання ліків закривалося на ключ чи код.

Друге правило – аптечка повинна перебувати в темному, сухому та прохолодному місці. Не варто зберігати ліки у ванній або кухні.

Не повинно бути прямих сонячних променів, світла ламп. Також поруч не повинно бути опалювальних або нагрівальних приладів.

Третє правило – всі ліки мають бути підписані, бажано їх зберігати з упаковкою та коробкою, на якій вказано термін придатності.

У більшості препаратів вказані умови, у яких їх слід зберігати. Деякі препарати потребують холоду, тому їх рекомендують тримати в холодильнику.

У всіх інших випадках температура не повинна бути нижче +7+8 градусів і не вище +12+15 градусів. Рівень вологості – близько 60%.

Як навести лад в аптечці

Раз на три місяці перевіряйте вміст вашої аптечки та робіть ревізію. Якщо є препарати з терміном придатності, що не минув, які з якихось причин не були використані – передайте їх тим, кому вони знадобляться.

Можна звернутися до найближчої аптеки, віддати волонтерам, продати або віддати безкоштовно через інтернет.

Перевіряйте термін придатності у ліків. Якщо він минув – викидайте не замислюючись, тому що такий препарат може нашкодити.

Якщо члени сім’ї мають особливі показання – тримайте в будинку запас необхідних ліків завжди.

Бажано, щоб у домашній аптечці були:

  • Засоби для надання першої допомоги
  • Бинт, вата, марля, зеленка, пластир, перекис водню
  • Жарознижувальні та знеболювальні
  • Препарати від порушень травлення
  • Серцевий препарат та ліки, які допоможуть знизити тиск до приїзду лікаря
  • Антигістамінні препарати

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *