У Кам’янському розпочався Всесвітній тиждень імунізації

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації, який триватиме до 30 квітня. Його мета – нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.

Пандемія COVID-19 продемонструвала важливість імунізації і  в повній мірі дала зрозуміти, що вакцинація – це єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень як на здоров’я громадян, так і на систему охорони здоров’я загалом, оскільки здоров’я  — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Переривання планової вакцинації, навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів вакцинокерованих інфекцій, в тому числі й випадків з тяжким перебігом, що потребуватимуть госпіталізації, проведення інтенсивної терапії.

Через війну зараз наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил і тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Аби не збільшувати навантаження на наших лікарів, кожному важливо уважніше ставитися до свого здоров’я. В такий час імунізація — чи не найбільш ефективний метод захистити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків.

Усім дорослим потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я як військовослужбовців, так і цивільного населення, адже ризик отримати травму зростає, і найменша подряпина, опік можуть стати вхідними воротами інфекції, адже спори правця є всюди. Ризик дифтерії завжди зростає, коли  в одному приміщенні проживає  велика кількість невакцинованих людей. Через  несприятливі умови проживання також  є ризик захворювання на поліомієліт,  кір, епідемічний паротит(свинка), туберкульоз та ін. Пандемія COVID-19 все ще триває в Україні та світі, хвороба нікуди не зникла і  становить загрозу  для нашого здоров’я. Всі ці захворювання можна попередити за допомогою вакцинації.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію дітей проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Важливою є не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19. Єдиною на сьогоднішній час можливістю врятувати життя людини, інфікованої вірусом сказу, залишаються щеплення, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення антирабічної вакцини. Щеплення від сказу в якості профілактичної імунізації також проводять людям, робота яких пов’язана з ризиком зараження: співробітникам лабораторій, які працюють з вуличним вірусом сказу, ветеринарам, мисливцям, лісникам та ін. Імунобіологічні препарати, які входять у Календар щеплень, закуповують коштом державного бюджету. Вакцинація населення проводиться безоплатно у комунальних закладах охорони здоров’я, а також у лікарів-ФОП та у приватних медзакладах, які уклали договори з НСЗУ.

Незважаючи на війну, в Україні і у нашому місті всі кабінети щеплень працюють у штатному режимі. Детальну інформацію можна отримати в контакт-центрі КНП КМР «ЦПМСД №1» (лівобережна поліклініка). Телефон для довідок: 068 740 29 52. та  в контакт-центрі КНП КМР «ЦПМСД №3» за телефоном: 067 461 30 58

Є ще кілька інфекцій, вакцинація проти яких не входить до Календаря щеплень, але є рекомендованою, оскільки дані захворювання небезпечні для людини. Серед них: ротавірусна, пневмококова, менінгококова інфекції, вітряна віспа (вітрянка), гепатит А, вірус папіломи людини, грип. Люди, які виїжджають до країн, які є неблагополучні з інфекційних захворювань, щеплюються проти жовтої гарячки, чуми, туляремії, кліщового енцефаліту, брюшного тифу. Вакцинуватися проти цих захворювань можна власним коштом.

Сьогодні в умовах війни захист від інфекційних хвороб для себе та своїх дітей шляхом вакцинопрофілактики є питанням національної безпеки. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Збережіть здоров’я своє та своїх дітей – зверніться до Вашого сімейного лікаря та пройдіть вакцинацію відповідно до календаря щеплень!

 

За інформацією Міського медичного центру
здоров’я та медицини спорту

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *