На Каметсталі реалізують важливий енергоефективний проєкт

На Каметсталі приступили до реалізації інвестиційного проєкту, спрямованого на накопичення коксового газу для його подальшого використання у виробництві. Мета – економічна ефективність та енергетична незалежність.
На майданчику енергосилового цеху підприємства розпочався перший етап робіт з будівництва установки системи накопичення коксового газу в газозбірниках для подальшого його повернення у газову систему комбінату.
В основі проєкту – сучасна технологія збирання надлишкового коксового газу, який виникає у мережі, у м’які резервуари-газгольдери із можливістю надалі використовувати його для потреб підприємства замість природного газу.
Використання м’яких синтетичних газозбірників – новітній підхід до питання накопичення газу. Серед їхніх переваг над металевими, насамперед, – зменшення витрат під час встановлення і покращення умов праці персоналу при подальшому обслуговуванні. Робота газонакопичувального комплексу цілком автоматизована і забезпечена превентивною системою технологічної безпеки.
«Використання установки накопичення коксового газу у перспективі надасть Каметсталі щорічну економію майже 8 мільйонів кубічних метрів високовартісного природного газу. А це можливість стати більш енергонезалежними у межах потреб підприємства для підвищення ефективності виробничих процесів. Також реалізація проєкту дозволить зменшити навантаження на навколишнє середовище», – пояснює провідний інженер з нагляду за будівництвом відділу організації робіт на об’єктах капітального будівництва Олександр Постольник.
До інфраструктури комплексу також увійдуть майданчик обладнання системи стабілізації тиску, на якому, зокрема, будуть встановлені газгольдери, будівля компресорної, вузол збирання конденсату, технологічні мережі тощо.
Зараз на будівельному майданчику спеціалісти-підрядники проводять роботи з підготовки котлованів під фундаменти будівель, естакад та трубопроводів коксового газу.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *