Обманюють телефоном або в Інтернет мережі. Створюють фейкові посилання, аби викрасти персональні данні жертви. Аби ошукати людину, шахраї використовують різні маніпуляції. Тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис справ. Про це йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА.
«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.
Вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.
«Як такого портрету жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102».
Загалом тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис справ. Майже третину з них вже розкрито.