«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.
Вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.
«Як такого портрету жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102».
Загалом тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис справ. Майже третину з них вже розкрито.
У Дніпрі слідчі повідомили 45-річній жінці про підозру за зберігання боєприпасів без дозволу. У ході…
Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради за період з 26.06.2025 по03.07.2025 було проведено…
Подробиці розповіла Лариса Биданцева, керівниця Кам’янської станції обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.…
Поліція Дніпра встановлює особу загиблого пішохода, а також свідків та очевидців смертельної дорожньо-транспортної пригоди. 27…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "За інформацією ПвК, оборонці неба збили над Дніпропетровщиною…
На одній з шахт Кривого Рогу трагічно загинув працівник. Про це повідомили у пресслужбі Криворізького залізорудного комбіату.…