Categories: Економіка

Кам’янчани переплачують шалені гроші, здійснюючи покупки: як працюють популярні схеми

Продаж товару споживачеві – це ціле мистецтво, тому маркетологи магазинів вдаються до різних хитрощів. І все для того, щоб привабити покупця. Ці схеми є досить зрозумілими, проте не всі українці знають про них.

Які “фокуси” використовують магазини – читайте нижче в матеріалі Styler.

Розпродажі та шалені знижки

Чи помічали ви, що в період знижок магазини змінюють вивіски, роблять яскраві оголошення тощо? Такі дії спрямовані на споживача, чию увагу потрібно привернути. Хоча неодноразово під цінниками з “новою” нібито зниженою ціною знаходили попередню, яка виявлялася нижчою.

Акція “1+1=3”

Цей вид акції відомий кожному покупцю, адже саме він спонукає вас купити більше. Це означає, що купуючи два товари, ви можете отримати третій безкоштовно.

Проте в цьому випадку хитрість може полягати в тому, що безкоштовним буде найдешевший, і тоді економія майже нічого не становить.

“Коштує всього лише 999 гривень…”

Часто можна також зустріти вартість товару 999 гривень замість 1 000, наприклад. На підсвідомість покупця це впливає як знак, що ціна нижча, тому треба брати товар.

Так само працює й з цінами 99,99 гривні. Уявімо, що на касі ви даєте 100 гривень, але решти не отримаєте, оскільки однієї копійки більше немає у вжитку. Так, це мізер, проте на тисячах покупців на день можна заробити непогану суму.

Уважно передивляйтеся цінники, обираючи товари до свого кошика (фото: Freepik)

Правильне розміщення товару

Можливо, ви помічали, що час від часу у великих магазинах змінюється розташування товару. Звісно, іноді це може бути для зручності, а іноді – з психологічної точки зору.

Біля кас зазвичай розміщені всілякі дрібниці: шкарпетки, серветки, солодкі батончики тощо. Припускається, що поки ви чекаєте в черзі, захочете взяти щось із цих дрібничок. Або ж ваші діти щось забажають. Таким чином сума вашого чека збільшиться.

Музика в залі

Якщо ви думали, що це для підтримки настрою відвідувачів, помиляєтеся. Насправді неодноразові дослідження показували, що ритмічна енергійна музика спонукає до спонтанних покупок.

А от повільна музика робить серцебиття спокійнішим і нібито змушує затримуватися біля полиць з товаром. Це своєю чергою збільшує ймовірність того, що ви купите щось, що не планували.

Кольори всередині

Людей приваблюють теплі кольори, тому якщо ззовні магазин буде червоним, жовтим, оранжевим тощо, ймовірно, у вас буде більше покупців. А от всередині краще обирати блакитний і зелений кольори – вони спонукають купувати більше на 15%.

Margaret

Recent Posts

Це допоможе уникнути “сюрпризів”: як обрати в магазині безпечне морозиво

З настанням перших теплих весняних днів активно зростає попит на морозиво. Такий смачний продукт доступний…

1 хв. ago

До уваги кам’янчан: працевлаштування людей з інвалідністю

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16%…

31 хв. ago

У Кам’янському 77 будинків лишились без води

Про це повідомили у Єдині диспетчерській службі. "Кам'янське ВКГ КП ДОР "Аульський водовід" повідомляє: Для…

1 годину ago

Найнебезпечніші знаки Зодіакального кола

У містичному світі астрології кожен знак Зодіаку має унікальний набір характеристик. У той час як…

1 годину ago

Обережно, кам’янчани: шахраї пропонують зіграти у гру

Поліція Кам`янського застерігає громадян від заманливої пропозиції в інтернеті про «легкій заробіток». За такими оголошеннями…

2 години ago

Кам’янчанам нагадують про правила пожежної безпеки під час відзначення Великодня

Традиційно на Великдень відбуватимуться богослужіння у всіх храмах та церквах. Зазвичай у цей період культові…

2 години ago