Здобувачів вищої освіти з різних міст чи не вперше зібралися на offline-сессію, оскільки протягом року учбовий процес, з відомих причин, проводився дистанційно. Більшість з них вже мають досвід роботи на підприємствах компанії і активно ділились досвідом із колегами-студентами. Тижнева програма лабораторних занять на Каметсталі додала до цього досвіду чимало нових теоретичних і практичних знань.
Після одноденних лекційних занять студенти, які навчаються за трьома спеціальностями – «Інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища», «Металургія сталі» та «Інтелектуальні системи управління в гірничо-металургійному виробництві» – взяли участь у майстер-класах, які для провели провідні фахівці та керівники підприємства.
– Під час майстер-класу я намагався пояснити слухачам структуру конвертерного цеху, які саме найсучасніші технології ми використовуємо у виробництві, в том числі у програмному забезпеченні технології сталеваріння, і які питання нам ще необхідно вирішувати. Можливо, ще під час навчання, дипломної роботи або у майбутній кар’єрі хтось зі студентів матиме ідеї та пропозиції з поліпшення цих процесів. Таких фахівців ми були б раді бачити на Каметсталі, вони – запорука його розвитку та ефективності, – зазначив заступник начальника конвертерного цеху з технології Микола Недбайло.
Безпосередньо лабораторні заняття проводилися у виробничих підрозділах. Майбутні IT-фахівці відвідали стан 400/200 прокатного цеху. За словами завідуючого кафедрою інтелектуальних систем управління, доцента Олексія Койфмана, основною метою було актуалізувати отримані теоретичні знання в умовах реального виробництва. Насамперед, студенти познайомилися із технологією прокатки, що важливо для фахівця з автоматизації, а також з апаратним та програмним забезпеченням у їхній практичній дії. Досвідчені фахівці цеху допомогли практично розглянути прикладні задачі в умовах реального виробництва.
Євген Локтіонов, здобувач освіти:
– Прокатне виробництво я побачив вперше – працюю на активі ЗЛМЗ у Кривому Розі. Мій напрям – ремонтно-механічний, тож металургія для мене нова. Дуже цікаво познайомитися, по-перше, із технологією, по-друге, навчитися застосовувати автоматизацію саме в металургії. Управління з комп’ютера роботою нагрівальної печі справило нам мене сильне враження. Це вагомий внесок у багаж моїх знань.
Майбутні інженери-екологи працювали у лабораторії захисту водного та повітряного басейнів коксохімічного виробництва. Власноруч під керівництвом провідних співробітників вони вивчали хімічний склад води, методи та контроль її очищення, відбір, аналіз і розподіл коксового газу. Завершальна оглядова лабораторна робота – усі етапи очищення води та газу на підприємстві.
– Такі роботи завжди результативніші за просто почуте в аудиторії. У майбутньому це допоможе молодим фахівцям обирати саме ті технології, які потрібні для ефективного процесу очищення води чи газу, – вважає доктор геологічних наук, професор Дмитро Пікареня.
Катерина Абласьонок, студентка:
– Було приємно отримати можливість побувати на такому підприємстві. Багато цікавого взнали на майстер-класах, познайомилися з технологією виробництва. Тепер – лабораторія на виробництві, в якій ми ніколи раніше не були. Емоції надзвичайні – самі беремо участь у справжньому аналізі на такому обладнанні! Дуже цікаво і захоплює.
У конвертерному цеху – студенти за спеціальністю «Металургія сталі». Більшість з них побачили конвертер та МБЛЗ вперше, візуально познайомилися із технологією.
– Я працював на вашому підприємстві, конвертерний цех найсучасніший на діючих українських активах компанії, тому його варто показати майбутнім інженерам, щоб вони могли порівняти для досвіду. Найважливіша частина – робота із приборами, студентам покажуть їхню роботу, дії із показниками. Важливо, щоб вони також побачили увесь цикл, – і сталеваріння, і розливання на МБЛЗ. Це найбільш діджиталізована дільниця, на якій вже отримують товарний продукт, – вважає доцент кафедри металознавства, матеріалознавства та організації виробництва Максим Штода.
Філіпп Харчук, студент:
– Я працюю на Запоріжсталі і добре знайомий із мартенівською технологією, а от конвертера раніше ніколи не бачив. Технології сталеваріння дійсно різняться, навіть у часі. Мартенівська плавка – сім-вісім годин, залежно від її особливостей. А тут весь цикл від завалки металобрухту і заливання чавуну до готової до розливання сталі – це лише дві години. Сучасно, технологічно. У подальшій роботі буду прагнути сучасніших технологій. Побачене дуже знадобиться в навчанні.
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…