У Дніпрі воюють з мертвими

На сайті міськради зареєстрована електронна петиція із вимогою позбавити Леоніда Брежнєва звання “почесний громадянин міста Дніпро”. Про це йдеться у відповідній петиції. Автором документу є Микита Винник, пишуть «Лица».
«Відповідно до закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки” вимагаю позбавити звання “Почесний громадянин міста Дніпро” радянського державного та партійного діяча Леоніда Брежнєва», – пише автор у пояснювальній записці. Петиція була зареєстрована 29 травня 2023 року і на цей час набрала 31 голос з 3000 необхідних для її розгляду.
Леонід Брежнєв народився 19 грудня 1906 року у місті Каменське Катеринославській губернії. Помер 10 листопада 1982 року у Підмосков’ї. З 1964 по 1982 роки обіймав посаду генерального секретаря ЦК КПСС. З 1977 по 1982 роки поєднував її з посадою голови президії верховної ради СРСР. Почесним громадянином Дніпропетровська Брежнєва обрано 21 серпня 1979 року. Був також почесним громадянином Києва із 26 квітня 1982 року. Позбавлений цього звання рішенням Київської міськради 25 травня 2023 року.
У якості почесних громадян Дніпропетровська фігурують, окрім Брежнєва, міністр МВС СРСР Микола Щелоков, другий президент України Леонід Кучма, олімпійська чемпіонка Оксана Баюл, головлікар лікарні Мечникова Сергій Риженко, позбавлений українського громадянства митрополит Іриней та ще  36 осіб.
Крім цього, з 2017 року існує окремий список почесних громадян міста Дніпра. Тому запропонована петиція має неточність – Брежнєв внесений до переліку почесних громадян міста Дніпропетровська, а не Дніпра. Згідно з Рішенням Дніпровської міської ради від 21.06.2017 № 38/22  попередній список почесних громадян втратив чинність. Але він досі знаходиться на сайті міської ради.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *