Олігархи з Дніпра та Кам’янського програли суд по «Приватбанку»

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційні скарги державного “Приватбанку”, Кабінету міністрів та Міністерства фінансів і скасував постанову суду апеляційної інстанції за позовом компанії Birgminton Investing Inc, пов’язаної з ексвласниками банку, та залишив в силі ухвалу суду першої інстанції, якою провадження у справі було закрите. Про це повідомляє пресслужба банку.
Зазначається, що компанія намагалась оскаржити договір купівлі-продажу акцій, укладений в процесі націоналізації “Приватбанку”, за яким позивач набув акції банку у процедурі bail-in і в подальшому продав свої акції державі за 1 гривню.
Як наголосили у пресслужбі, з даній справі ключовим було питання застосування “банківського” закону № 590-IX, у відповідності до якого всі подібні судові провадження у справах за позовами колишніх акціонерів банку підлягають закриттю.
“Сьогодні у Верховному Суді сталася перемога справедливості і Закону. Суд довів, що закони працюють і мають працювати для захисту інтересів України і її громадян. Таке рішення Верховного Суду є черговим кроком до остаточного вирішення всіх спорів щодо неможливості повернення націоналізованого в 2016 році ПриватБанку його колишнім власникам”, – йдеться у заяві банку.
Справа за позовом Birgminton Investing Inc стала першою з подібних справ, що розглядалася Касаційним господарським судом після надання Великою Палатою Верховного Суду висновків у справі ексакціонера “Приватбанку” Олександра Дубілета щодо обов’язковості та правомірності застосування положень Закону №590.
Колишні топменеджери “Приватбанку” оскаржують,зокрема, процедуру bail-in – примусову конвертацію їх депозитів у нові акції банку, які були випущені у грудні 2016 року під час націоналізації фінустанови, а потім викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн із усіма “старими” акціями банку (всього – 100%).
Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів “Приватбанку”, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію фінустанови та влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *