«Як визначити, що ви є жертвою злочину? Слід насторожитися, якщо у вас забрали паспорт та інші документи. Не виплачують зароблені кошти. Змушують жебракувати та займатися протиправною діяльністю. Застосовують насильство або погрожують. Вам забороняють спілкуватися з рідними та обмежують у пересуванні», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.
По допомогу постраждалі від торгівлі людьми можуть звертатися на «гарячі лінії». До поліції, соціальних служб, центру безоплатної правової допомоги, громадських та благодійних організацій. За кордоном – до дипломатичного представництва України.
Передбачена й медична, психологічна, правова, соціальна підтримка та притулок. А ще – допомога у працевлаштуванні, перекваліфікації, опануванні нової спеціальності.
Ті, хто має відповідний статус, можуть отримати й одноразову грошову підтримку – до 8,5 тис грн.
Також в Україні діє спеціальна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству – 15-47. Номер цілодобовий та безкоштовний. 112 – лінія екстреної допомоги в ЄС.
Створили і спеціальну пам’ятку. У ній – весь алгоритм дій.
За даними постійного епідеміологічного моніторингу на фоні низької стабільної інтенсивності епідемічного процесу з гострих респіраторних…
З 25 по 30 березня 2025 року в Україні та Словаччині відбувся міжнародний конкурс “SPRING…
Уже скоро настане Великдень, на який прийнято готувати святкову здобу. М'яка та ароматна паска на жовтках…
До Великодня ціни на основні продукти залишаться стабільними або зміняться незначно. Про це пише УКАБ. За останній місяць середня ціна…
Вже сьогодні, 7 квітня о 20:00, на “1+1 Україна” відбудеться прем’єра нового медичного серіалу “Материнський…
Жувальна гумка - це не лише освіжаючий подих, але й справжній помічник для вашого здоров'я!…