Categories: Події

Кам’янське РУ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області інформує

СПАЛЕННЯ СУХОЇ ТРАВИ ТА РОСЛИННИХ ЗАЛИШКІВ.

Для кожного мешканця приватної ділянки вже вважається нормою – спалювати сміття на своїй присадибній чи дачній території.
Більшість людей навіть не мають уявлення, яку загрозу несе за собою спалювання рослинних залишків, а особливо сміття.
Під час процесу горіння рослинних залишків виділяються мікрочастинки диму до складу яких входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук.
Із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Пластик та поліетилен при згоранні виділяє до 70 різноманітних хімічних сполук в повітря, більшість з яких отруйні для людини.
Тому, випалювання, яке порушує стан навколишнього природного середовища завдає непоправної шкоди здоров’ю населення та винищує зелені насадження.
Але, катастрофічною причиною під час спалювання сухих рослинних залишків є виникнення пожеж, які можуть перерости у великомасштабні пожежі.
Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Для цього необхідно залучати велику кількість особового складу рятувальників та пожежно-рятувальної техніки.
Неконтрольовані пожежі становлять загрозу приватним житловим будинкам, втрати великих матеріальних цінностей та тваринам, які перебувають на території приватного угіддя.
При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.
Законодавством України передбачена адміністративна відповідальність за випалювання стерні, сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дотримання порядку, встановленого відповідним органом, а саме, згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладення штрафу від 3060 грн до 30600 грн.
Господарям, слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, бур’ян, опале листя та сміття.
Так, перетворюючи екосистеми на попелище люди наносять шкоду навколишньому середовищу, собі й оточуючим, а також додають роботи пожежним, які ризикують своїм життям та здоров’ям приймаючи виклик у боротьбі з небезпечними неконтрольованими пожежами.

Не нехтуйте порадами рятувальників! Будьте обережні та не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх близьких! У разі пожежі не гайте часу, одразу телефонуйте до рятувального підрозділу за телефоном «101».

Margaret

Recent Posts

На Дніпропетровщині поранено пʼятьох енергетиків під час атаки дронів

Ворог вдарив по території одного з підрозділів ДТЕК. Постраждала бригада, яка саме знаходилась на об’єкті.…

6 хв. ago

Які культурні заходи чекають на кам’янчан

Програма заходів у закладах культури міста Кам’янське з 19 по 26 листопада 2025 року. Музей…

27 хв. ago

На Дніпропетровщині вчителька через ревнощі напала на колегу з ножем

У вівторок, 18 листопада, у Новопокровській громаді Дніпропетровської області сталася різанина прямо у школі. Там…

56 хв. ago

На Дніпропетровщині побили чоловіка та викинули у сміттєвий бак

У Павлограді звичайна вечірня гулянка із пляшкою закінчилася жорстоким побиттям, лікарнею та судовим рішенням про…

2 години ago

У Дніпрі автомобіль на смерть збив чоловіка: водія розшукують (фото 18+)

У вівторок, 18 листопада, у Дніпрі на вулиці Івана Нечуя-Левицького збили пішохода. На жаль, від…

2 години ago

На Дніпропетровщині під час пожежі загинула жінка

18 листопада, о 10:56, на вулиці Садова міста Синельникове, горів одноповерховий житловий будинок.   Вогонь охопив…

3 години ago