Враховуючи введення воєнного стану в Україні, осіння кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами, створеними при кожній територіальній громаді. Загальна площа території на якій будуть проводитися заходи складає – 3540,3 км2.
Відповідно до протоколу ДНПК при Кам’янській районній державній адміністрації № 16 від 04.08.2023року з урахуванням методичних рекомендацій з планування та проведення пероральної імунізації весь комплекс заходів буде тривати до кінця 2023року.
Приманка яка буде розкладатися має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
Принади з вакциною будуть розкладатися на узліссях, обабіч доріг і с/г угідь, в лісах – на перехрестях доріг на території вирубок.
Через один місяць після проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин в місцях розповсюдження приманок буде проведено відстріл лисиць для дослідження сироваток крові на наявність антитіл та дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру-тетрацикліну.
Звертаємось до мешканців району з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей.
Хвороба уражає центральну нервову систему з ознаками поліоенцефаломіеліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю.
Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.
В разі виникнення питань звертатися до Кам’янського РУ ДПСС за телефоном: 050-050-6965.
У четвер, 9 липня, у Дніпрі сталася ДТП на перехресті проспекту Богдана Хмельницького та вулиці…
Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов. "Вночі у Камʼянському минулося без надзвичайних подій. Дякуємо…
Про це повідомив голова ОВА Олександр Ганжа. "Одна людина дістала поранень. Майже 10 разів ворог…
Про це повідомив голова ОВА Олександр Ганжа. Понад 330 вакансій з житлом пропонують роботодавці Дніпропетровщини.…
Криворізькими правоохоронцями встановлюється місцеперебування 58-річного Сергія Шкурина. 21 червня чоловік вийшов з роботи та не…
Овен Перехід Венери в Діву допоможе вам переглянути звичний ритм життя, Овен. У п’ятницю ви…