Ціни на овочі та фрукти: підвищення чи зниження варто очікувати кам’янчанам

Останні місяці ми щотижня проводимо моніторинг цін на овочі та фрукти на ринку та у деяких супермаркетах міста. 

З настанням осені деякі з них дорожчають через погодні умови та кінець їхньої сезонності. Втім, помітного підвищення цін на сьогодні не спостерігаємо за багатьма позиціями, не враховуючи сезонні помідори, огірки та деякі фрукти.
Натомість, чого очікувати у майбутньому та чи варто робити запаси овочів борщового набору на зиму, проаналізували завдяки експерту у цій галузі.

За словами виконувача обов’язків гендиректора НДІ «Украгропромпродуктивність» Володимира Івченко, цей рік щодо овочів значно успішний, ніж минулий і по ціновій ситуації, і по урожайності загалом. По-перше, були збільшені посівні площі, а по-друге, позитивно вплинули погодні умови. Навіть, вересень цього року був майже літнім, коли фермери та населення ще продовжували збирання овочевих культур.

Агропідприємства зробили ставку цього року на моркву та цибулю, тому цих овочів на ринках вдосталь. І хоча з часом, взимку, ціна на них буде підніматися, втім, такою високою, як торік, вона не буде (морква торік коштувала близько 60 грн/кг). До того ж, морква, наприклад, не експортноорієнтований продукт, вона лишається на ринку внутрішнього споживання. Цього року вона коштує на 64 % дешевше ніж минулого.

Щодо картоплі ситуація також значно краща, ніж торік. Ціна на цю культуру залишається такою ж, як і минулого року (8-15 грн/кг). Втім, зниження ціни не очікується, можливе незначне підвищення з початком зими. Це буде пов’язано з підвищенням цін на паливо та підготовкою сховищ для зберігання картоплі.

Що стосується цибулі, то ситуація цього року також залишається задовільненою, оскільки її вирощували в більшості областей країни. Її незначне здорожчання відбувалося починаючи з жовтня. Втім, на думку експерта, прогнозується і надалі незначне підвищення ціни на цибулю, що також пов’язане з підвищенням цін на паливо та її зберіганням у сховищах.

Логічним є підвищенням цін на помідори та огірки, оскільки їхній сезон збирання вже завершено. Очікується підвищення ціни до нового року на ці овочі в межах 30-40 %.

Сільхозпідприємства мають овочесховища, через це ціни на овочі борщового набору будуть підвищуватися, але не критично, зазначив експерт. Тому жителям міст, які не мають спеціально обладнаних місць для зберігання овочів взимку не доцільно закупатися на довгий період: місяць-два – цього буде досить, щоб заощадити деякий час.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *