Цифровий освітній центр у Кам’янському допомагає школярам у навчанні та розвитку нових здібностей

Для забезпечення навчання дітей під час війни ЮНІСЕФ створює цифрові освітні центри в багатьох містах України, де очна освіта обмежена через безпекову ситуацію та інші об’єктивні причини, пов’язані з воєнним станом. Один із таких освітніх центрів нещодавно відкрився і у Кам’янському на базі Центру позашкільної роботи та дитячої творчості.

Про основну діяльність та завдання розповіла тьютор Центру – Катерина. За її словами, основна задача, яку має реалізовувати Центр – це освіта дітей, а саме: надолуження освітніх втрат через війну.
Наразі це дуже актуальний напрямок, оскільки спочатку через карантин, а зараз через воєнний стан в нашій країні багато школярів не мають можливості отримувати знання в повному обсязі та на гідному рівні. Відтепер і у школярів Кам’янського з’явилося рішення цієї проблеми – спробувати надолужити прогалини у знаннях саме у цифровому освітньому центрі ЮНІСЕФ під керівництвом тьютора. Варто зазначити, що всі послуги Центру абсолютно безкоштовні для відвідувачів. Це стосується не лише навчального напрямку, а й гурткового.

цифра 2
Катерина розповіла, що у першій половині дня школярі можуть індивідуально працювати за комп’ютером. Тобто будь-яка дитина може прийти, щоб попрацювати самостійно. Це може бути навчання онлайн, або виконання домашніх завдань. Для цього їй виділяють окремий комп’ютер з доступом в інтернет, мишку та навушники, щоб вона мала всі необхідні ресурси для самостійних занять.
«Щовівторка та щосуботи у другій половині дня для всіх зацікавлених проходять заняття з математики, які спрямовані на подолання освітніх втрат, проводжу їх я», – підкреслює Катерина.
У другій половині дня у центрі передбачена гурткова діяльність. По-перше, керівники гуртків Центру позашкільної роботи та дитячої творчості долучаються до проведення занять для дітей. Зараз, наприклад, це гурток інформатики та англійської мови. Можливо, в подальшому спектр гуртків стане більш різноманітним. По-друге, діти можуть долучатися до занять у настільні ігри. Вони спрямовані на розвиток не лише абстрактних навичок, а й уваги, комунікації та інтелекту. Багато ігор сприяють розвитку асоціацій, є також цікаві ігри-вікторини. «Гурткова діяльність входить до категорії соціально-емоційного навчання», – зазначає тьютор.
В центрі також представлена бібліотека з актуальною та цікавою літературою для дітей. Присвятити час читанню можна безпосередньо там. В подальшому планується показ документального кіно в рамках співпраці з Docuclub. Передбачені заняття творчістю та книжковий клуб.
Катерина відзначила, що дуже цікавими для дітей є заняття з Майнкрафт-Education. Вони передбачають розвиток і соціально-емоційного навичок, й базові теми з програмування. За допомогою цих занять діти більше дізнаються про шкільну програму загалом. Таким чином, це не просто гра, а діяльність, яка покликана розвивати багато різних здібностей.
Тютор зауважила, що загалом гуртки проводяться за певним розкладом, натомість, окремо записуватися на них не треба. Можна просто прийти та долучитися до тієї діяльності, яка на той час панує у Центрі.
А ще крім основної зони, у центрі існує лаунж-зона, де за бажанням можна усамітнитися: почитати книжку, або просто побути на самоті. Там для цього передбачено все необхідне: зручні крісла та книжкова шафа.
Якщо вас зацікавила діяльність цифрового освітнього центру ЮНІСЕФ, можете долучатися з понеділка по суботу включно з 09:00 до 18:00 години. Центр розташований на першому поверсі у приміщенні Центру позашкільної роботи та дитячої творчості за адресою: пл. Петра Калнишевського, 1 а.

цифра 3

 

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *