Організатору та його спільникові поліцейські оголосили підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
У фокусі оперативної уваги співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції перебувають злочинні групи, що спеціалізуються на майнових злочинах, зокрема і шахрайствах. Входячи в довіру до громадян, заволодівають їхніми коштами. Нерідко до пастки шахраїв потрапляють волонтери та військові. Тож оперативники та слідчі збирають якісну доказову базу для притягнення винних до відповідальності та відшкодування потерпілим завданих збитків.
Діяльність групи шахраїв, які обдурили понад 10 громадян – волонтери та військові – знешкодили оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області та слідчі ГУНП в Дніпропетровській області. Вони розміщували оголошення на різних інтрнет – платформах про продаж автомобілів ввезених в Україну з-за кордону за «привабливою ціною». Ця вартість включала і послугу подальшого розмитнення та реєстрацію автомобіля одразу на ім’я покупця. У разі досягнення згоди за всіма умовами угоди громадянам пропонувалося зробити передплату на картковий рахунок – від 300 до 1000 доларів. Після цього через месенджери покупцям надсилалися відеоролики щодо стану автомобіля та фотографії підроблених документів щодо ввезення та розмитнення автомобілів.
Як тільки-но учасники групи отримували решту суми, блокували потерпілих та змінювали телефонні номери. Відтак громадяни позбувалися власних грошей та не отримували автомобілі, які б мали віддати військовим для виконання ними бойових завдань.
Наразі поліцейські зібрали докази причетності фігурантів до вчинення щонайменше 10 епізодів злочинної діяльності. За цими фактами сума завданих волонтерам та військовим збитків сягає 1 200 000 гривень.
Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та у транспортних засобах фігурантів. Вилучили автомобілі, зброю, майже чотири десятки банківських карток, мобільних телефоні та сім-карток, комп’ютерну техніку тощо. Вартість вилученого становить майже 800 тис. грн.
За результатами заходів організаторові та учаснику групи повідомили підозру за ч. 2 та 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Прокурорами Дніпровської обласної прокуратури підготовлені клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та направлені до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.
Також з метою відшкодування завданих збитків вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно.
За шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до п’яти років.