«Минулого року тільки до нашого підрозділу надійшло понад 4 тис заяв та повідомлень про онлайн-шахрайство. Майже третину з них розкрили. Про підозру повідомлено більш ніж 250 особам. Обвинувальні акти щодо них скеровані до суду», – розказав начальник відділу обласного департаменту кіберполіції, полковник Андрій Авер’янов.
По решті справ триває розслідування. Деякі передали до інших регіонів. Мова про випадки, коли шахрай орудує не в тій області, де проживає чи подає заяву постраждалий.
Найчастіше ж у мережі мешканці Дніпропетровщини потрапляли у пастку недобросовісних продавців. Скаржилися, що так і не отримали оплачений товар.
«У таких ситуаціях треба звертатися із заявами до адміністрації сайту та поліції, – додав Андрій Авер’янов. – Не зайве й перевіряти вебресурс перш ніж купувати товар. Читати відгуки. І, звісно, сплачувати за покупку лише в разі її отримання».
Ще один вид шахрайства, що набирає обертів, – посилання, за якими начебто пропонують допомогу. Перейти за ними заохочують у месенджерах та телеграм-каналах. Робити цього, а тим більше вказувати свої персональні дані полковник поліції не радить.
Також рекомендує для розрахунків в онлайні використовувати окрему віртуальну картку, а не зарплатну чи пенсійну. Створити її можна через додатки фінансових установ. Це унеможливить доступ шахраїв до банківських рахунків і кредитних ресурсів людини.
Вночі проти 16 квітня на виїзді з Кривого Рогу сталася смертельна ДТП. Про це повідомляє "Відомо" з…
Зранку, 16 квітня, у Дніпрі на Новому мосту сталася ДТП. Під час руху по переправі…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Разом із керівником благодійного фонду «Осоння України» Олександром…
Про це повідомляє КП КМР «Транспорт». 17.04. з 08:30 до 16:00 у зв'язку зі спилом…
Група застосує диференційований підхід до перегляду заробітних плат: посадові оклади залежно від категорії працівників зростуть…
Програма заходів у закладах культури Кам’янського з 16 по 23 квітня. Музей історії міста Кам’янське…