Лівобережні очисні споруди каналізації були побудовані одночасно з будівництвом житлового масиву лівого берега і з того часу успішно виконують свою функцію. Комплекс очисних споруд каналізації лівого берега забезпечує повне біологічне очищення побутових і виробничих стічних вод лівобережжя. Очисні споруди будувалися у дві черги: споруди механічного очищення – у 1972-76 рр. і біологічного очищення – у 1980 році. Площа споруд становить 43,5 га. Однією з важливих особливостей цих споруд є те, що очищена стічна вода далі потрапляє безпосередньо у випуск в річку Дніпро, тому дуже важливо підтримувати на належному рівні роботу очисних споруд.
Більше 40 років пройшло з моменту початку експлуатації цих споруд. За такий тривалий час експлуатації під дією агресивного середовища руйнуються залізобетонні та металеві конструкції. Для того, щоб все це працювало, необхідно періодично виконувати певні роботи з технічного обслуговування, проводити заміну трубопроводів, насосних агрегатів, планувати і виконувати роботи по модернізації обладнання, проводити реконструкцію окремих об’єктів. Виникає потреба у впровадженні інноваційних технологій.
На підприємстві діє системний контроль за станом споруд та будівель. Двічі на рік проводиться спеціальний огляд. За результатами цих оглядів плануються відповідні заходи які потім впроваджуються в життя.
Основною спорудою біологічного очищення стічних вод є аеротенк. Аеротенк лівобережних очисних споруд – це залізобетонна споруда, що має довжину 84 м при глибині 4.4 м, складається з двох секцій, у кожній з них по два коридори шириною 9 м. Повітря, що подається через спеціальні аератори на дно аеротенка, перемішує суміш стічної води та активного мулу, постачаючи кисень, потрібний для життєдіяльності бактерій, та окислюючи органічні забруднення. Після аеротенку мулова суміш потрапляє у вторинний відстійник, де від очищеної стічної води відділяється циркулюючий активний мул. Далі очищена стічна вода поступає у ставки біологічного очищення, дезінфікується. Активний мул знову перекачується в аеротенк, його надлишок (утворюється за рахунок приросту) скидається для переробки у компост разом з осадом первинних відстійників.
Під час тривалої постійної експлуатації в агресивних умовах залізобетонні конструкції, трубопроводи та аераційні пристрої аеротенків потребують ремонту та заміни. Саме на цій рік запланована робота по виконанню таких робіт. Минулого року, згідно інвестиційної програми були придбані необхідні спеціальні аераційні пристрої. На даний момент спеціалізована організація виконує роботи по відновленню залізобетонних конструкцій першої секції аеротенку. Після цього будуть виконані роботи з монтажу сучаснішої системи аерації, яка забезпечить додаткову ефективність очищення завдяки впровадженню технології додаткової аерації ежекційними пристроями з удосконаленою схемою рециркуляції мулової суміші. І що важливо – при цьому знизиться споживання електроенергії, що дуже актуально при нинішніх цінах на енергоресурси.
«Сьогодні кожен бачить, як виглядає наш Дніпро влітку. Справа в тому, що частина стічних вод, які скидаються в річку Дніпро підприємствами, недостатньо очищуються. Але маю сказати, що очисні споруди каналізації «Міськводоканалу» свою функцію виконують. Очищені стічні води відповідають суворим вимогам. Адже у нас налагоджений систематичний аналітичний контроль на всіх стадіях процесу – від вхідного контролю до контролю по кожній споруді та, безперечно, на випуску у річку Дніпро. Можемо впевнено сказати, що наша стічна вода після очищення не шкодить Дніпру» – пояснив Микола Гевель, начальник комплексу з експлуатації очисних споруд каналізації КВП КМР «Міськводоканал».
Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "На території міста вночі надзвичайних…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "До пізнього вечора в області працювали оборонці неба.…
27 листопада в поліцію зателефонував небайдужий громадянин і повідомив, що до нього звернулася жінка поважного…
Овен Підходьте до справ творчо, застосовуйте нестандартні методи, тоді ви швидше досягнете поставлених цілей. Це…
Працівники кримінальної поліції Дніпра затримали чоловіка за спробу підпалу автомобіля в центрі міста. Злочинець через давню…
Дніпропетровська область володіє унікальними археологічними об’єктами. Серед них — курган «Могила Шарова» та поселення Черняхівської…