Кам`янчанам нагадують про небезпеку сказу

Щорічно на території Кам’янського реєструється значна кількість звернень людей, які постраждали від укусів тваринами: 2019 рік – 508, 2020 рік – 339, 2021- 317, за 2022 рік – 329, за  2023 року – 417. Близько 75% укусів нанесені бродячими тваринами, незначна кількість укусів здійснюється дикими тваринами, зокрема їжаками, білками, лисами, кажанами, гризунами, решта приходиться на домашніх тварин.
Значний вплив на епізоотичний процес має не вирішена  проблема  безпритульних собак і котів, які, як правило,  концентруються  у найбільш  багатих легкодоступним  кормом місцях населених пунктів,  а також  на  їх околицях, де відбувається спілкування з дикими тваринами. Так,  наприклад,  лисиці стали цілком звичайним явищем у приміських пунктах та на території міста. Домашні тварини, контактуючи із бродячими, або дикими тваринами, інфікуються вірусом сказу та несуть загрозу для своїх господарів та інших людей.
Сказ (синонім водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з групи вірусних зоонозів, розвивається внаслідок укусу або ослинення хворою твариною, характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується смертельним результатом.
Основним і сталим джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.
Зараження людини настає внаслідок укусу хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною. Особливо небезпечні укуси в голову, лице, кисті рук.
Якщо вас укусила або ослинила тварина – за можливістю якнайшвидше зверніться в найближчу медичну установу за допомогою. Якщо тварина ваша або господар її вам відомий, необхідно терміново доставити тварину до ветеринарної лікарні для спостереження протягом 10 днів. Сказ людини можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного антирабічного лікування.
Антирабічну допомогу у місті надають:
КНП КМР «Центр первинної медико – санітарної допомоги № 3» – первинна хірургічна обробка рани, амбулаторне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини), надається антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню;
КНП КМР «Міська лікарня швидкої медичної допомоги»  – надання першої невідкладної медичної допомоги, первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається  антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню.
Звертаємо увагу, що антирабічне лікування проводиться безкоштовно!
Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб
Олена ЛИТВИНЕНКО.

Олена

Recent Posts

У Кам’янському відбувся легкоатлетичний пробіг

Про це розповів міський голова Андрій Білоусов. "Сьогодні у Кам’янському на набережній Лівого берега відбувся…

7 години ago

Роботи з благоустрою, виконані у Кам’янському цього тижня

Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради за  період з 10.05.2024 по 17.05.2024 було…

11 години ago

Посилення Дніпропетровської ТЦК: офіційний коментар

Вчора мережею почала ширитися інформація про те, що нібито 18 травня до Дніпропетровської області прибудуть…

13 години ago

У Дніпрі затримали грабіжника

Поліцейські Дніпра повідомили про підозру чоловіку, який вчинив грабіж на вулиці міста. Зловмисник, побачивши смартфон…

13 години ago

На Дніпропетровщині чоловік вдарив цеглиною односельця

Поліцейські затримали 36-річного жителя, який спричинив тяжкі тілесні ушкодження односельцю. Нападник під час конфлікту схопив…

14 години ago

Роки війни і День музеїв у Кам`янському

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв.  Його…

14 години ago